Pressiteade: Kehvad majandusolud ei luba soodsat ostumomenti kasutada

KV.EE kinnisvaraturu ülevaade 2011 iii kvartalTäna ilmunud KV.EE kinnisvaraturu ülevaade toob välja tõsiasja, et kehv majandsuslik olukord ei võimalda Eesti inimestel osa saada soodsal tasemel püsivatest kinnisvarahindadest. Madal nõudlus ei tähenda veel siiski ka hindade langemist, sest ehitushinnad hoiavad pakkumishindu allapoole kokkumisest tagasi.

„Eesti kinnisvaraturg on endiselt pillirooparvena ulpimas maailmamajanduse ookeani tormides ja tuultes,“ kommenteerib KV.EE kinnisvaraturu ülevaate koostaja Tõnu Toompark. „Siseriiklikult turg toimib ja Eesti majanduse üldised näitajad lubavad turu positiivseid ja soodsaid arenguid, kuid Lõuna-Euroopa riikidest tulenev määramatus ja võimalikud tagasilöögid manitsevad ettevaatlikkusele.“

Nii olemegi täna olukorras, kus elanike sissetuleku ja eluasemete hinna suhe on tarbija jaoks soodne. Küll puudub ebakindlusest tulenevalt eraisikute laenuvõime, mis omakorda takistab kinnisvaratehingute tegemist. Nii jäävad soodsad kinnisvaraostud enamiku inimeste jaoks püüdmatuks unistuseks.

Positiivseid arenguid esile tuues tuleb märkida soodsal tasemel püsivat intressimäära ja äsja teatatud ootamatult kõrget majanduskasvu näitajat. Positiivseks võib pidada ka seda, et elamispindade hinnad liiguvad kiiret kasvu näitamata, kuid siiski pigem tõususuunas.

Avaldatud kinnisvaraturu ülevaate näol on tegemist üks kord kvartalis ilmuva ülevaatega, mis on tasuta alla laetav veebilehelt www.kv.ee.

Kinnisvaraportaal KV.EE on tegutsenud alates 1999. aastast. Täna on portaaliga liitunud üle 300 kinnisvarafirma ja ca 1500 maaklerit. Portaalis on hetkel üle 45 000 kuulutuse maakleritelt ja omanikelt. Portaali haldab firma Diginet OÜ, mis kuulub Moonfish Media gruppi koos oksjoniportaali osta.ee ja kolme Leedu portaaliga.

Adaur Grupp OÜ on asutatud 2002. a. Ettevõte tegeleb kinnisvaraturu monitooringu, prognooside, ülevaadete, analüüside koostamisega, koolituse ja kinnisvara-alaste konsultatsioonidega. Adaur Grupp OÜ missioon on muuta Eesti kinnisvaraturg läbipaistvamaks.

Online pressikonverents

Teisipäeval 15/11/2011 kell 10.00 kuni 12.00 toimus online pressikonverents, kus küsimustele vastasid KV.EE kinnisvaraturu ülevaate koostaja Tõnu Toompark ja portaali KV.EE juht Tarvo Teslon.

Online pressikonverentsil küsimuste esitamine ja neile vastamine toimub KV.EE blogis aadressil http://www.kv.ee/blog/kv-ee-kinnisvaraturu-ulevaate-kusimused-ja-vastused/.

KV.EE Kinnisvaraturu ülevaate kommentaar

Põhjalikuma kommentaari värskele KV.EE kinnisvaraturu ülevaatele leiate aadressilt:
http://www.kv.ee/blog/kehvad-majandusolud-ei-luba-soodsat-ostumomenti-kasutada/.

Ülevaade

Lisainfo

Tarvo Teslon
KV.EE
+372 510 6464
tarvo@kv.ee
www.kv.ee

Tõnu Toompark MA
Adaur Grupp OÜ
+372 525 9703
tonu@adaur.ee
www.adaur.ee

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

04.-12.10.2022 Kinnisvara täiendkoolitus