Pro Kapital: Kalaranna Kvartalis müüb hästi isegi 10 000 euro suurune ruutmeetrihind

Pro KapitalKinnisvaraarendusettevõtte Pro Kapital tegevjuhi Andrus Lauritsa sõnul lähevad praegu Tallinna korteriostjate seas kaubaks kas unikaalse asukoha ja kvaliteetseima teostusega kallima otsa elamispinnad või siis hoopis linnaäärde rajatud võimalikult soodsamad variandid. Kummutamaks kinnisvaraturu hangumise juttu, toob ta näiteks Pro Kapitali poolt linnahalli ja Patarei merekindluse vahele rajatava Kalaranna Kvartali, kus lisaks tavamüükidele on viimase kahe kuuga omaniku leidnud kuus 10 000 euro suuruse ruutmeetrihinnaga merevaadetega penthouse-korterit.

“Kuigi kinnisvaraturust on viimasel ajal harjutud rääkima pigem mustemates toonides, et turg seisab ja hinnalanguse ootuses miskit ei müüda, siis tegelikkuses on pilt oluliselt kirjum. On Kalaranna sarnased kvaliteetsed hooned unikaalsetes asukohtades, mis müüvad väga hästi,“ selgitab Andrus Laurits. Samamoodi tehakse tema sõnul tehinguid odavaima otsa uusarendustega, kuid keskmise kvaliteediklassi ja asukohaga korterite puhul on olukord teine – ehitushinna ja kodulaenu intresside kasvu mõju on selles segmendis olnud määrav ning ostjaskond ja tehingute arv kokku kuivanud.

Varakam korteriostja ei ole aga Lauritsa sõnul turult lahkunud – 146st praegu ehituses olevast Kalaranna teise ja viimase etapi korterist on tänaseks müüdud juba kolmandik. „Ostjatena tooksin välja jõukat ettevõtjate klassi. Eestis on tänaseks tekkinud täiesti tugev jõukuse baas – need inimesed teavad täpselt, mida nad tahavad, oskavad hinnata konkreetset asukohta ning neil on vahendid oma unistuste ja plaanide teostamiseks,“ märkis ta. Kui poolteist aastat tagasi oli Kalaranna Kvartali esimese etapi majade puhul korterite müügiperioodid mõnest tunnist mõne päevani, mis ei olnud normaalne olukord, siis täna on see protsess pikem ja palju rohkem ostja nägu.

Pro Kapitali turundus- ja müügijuhi Maria Varblase sõnul müüb Pro Kapital Kalaranna Kvartalis ca 7-8 korterit kuus ja teeb seda hinnatasemetel, mille sarnaseid Tallinnas teisi väga ei ole. „Alustasime II etapi müügiga käesoleva aasta veebruaris ja tänaseks oleme ära müünud ca 30% hoonete pinnast. Tänase seisuga on 146st korterist müügis veel ca 100, aga neid inimesi, kes sellise hinnaga sellist unikaalse asukohaga vara jõuavad ja soovivad soetada, on Eestis piisavalt,“ rääkis ta.

Ruutmeetripõhiste allahindluste või turul levinud tasuta köökide või panipaikade sooduspakkumistega pole Pro Kapital kaasa läinud, sest Varblase sõnul pole antud objektiga antud asukohas selleks põhjust. Valmivad korterid on tema sõnul jaotunud kolmeks tüübiks – penthouse-korterid merevaatega, mis maksavad 10 000 EUR/m2; penthouse-korterid hinnaga 7900 EUR/m2 ning ülejäänud keskmise ruutmeetrihinnaga 6200 eurot. Maria Varblase sõnul on mitmed esimese etapi majadesse korteri või mitu ostnud klienti teisest etapist nüüd midagi juba juurde ostnud, sest projekt on hästi õnnestunud ja esimese etapi klientide vara väärtus on tänaseks juba kõvasti kasvanud.

Pro Kapital alustas Kalaranna Kvartali hoonete ehitust 2020. aasta jaanuaris ning eelmise aasta suvel said valmis 8 esimest maja 240 korteri, äripindade ning kaldapromenaadi ja vaba aja veetmise aladega. Tänavu aprillis alustas firma projekti teise ja viimase etapi ehk 4 maja ehitust, kuhu tuleb 146 uut korterit.

Kalaranna Kvartali arhitektideks on Mihkel Tüür ja Ott Kadarik (Kadarik Tüür Arhitektid) ning maastikuarhitektideks Maarja Tüür ning Kerttu Kõll (Sfäär Planeeringud). Kodude sisearhitekt on Galina Burnakova.

Eestis on Pro Kapitalil hetkel ainuke ehituses olev objekt Kalaranna 8 teise etapi arendus, kuid ettevalmistusi teeb ettevõte ka uute projektide jaoks, näiteks Tondil Kristiine Citys. Samuti tegeletakse arendustega Riias ja Vilniuses ning renoveeritakse üht grupile kuuluvat hotellihoonet Saksamaal.

Pro Kapital Grupp on enam kui 25 aastase tegevusajalooga börsiettevõte, kes loob linnaruumi rikastavaid, terviklikke ja mitmekülgseid elukeskkondi Baltikumi pealinnade parimates asukohtades. Ettevõte on arendanud ligi 270 000 m2 kinnisvara ning ligikaudu sama mahuga kinnisvaraportfell ootab veel arendamist.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.09.2023 Kinnisvara müügikoolitus