Pro Kapital: OÜ Marsi Elu vähemusosaluse omandamine

Pro KapitalPro Kapital Grupi kontserni kuuluv ettevõte AS Tondi Kvartal sõlmis lepingu oma tütarettevõtte OÜ Marsi Elu vähemusosaluse ostmiseks Liechtensteini ettevõttelt Katmandu Stiftung, mis on kontrolli all.

Lepingu kohaselt omandab AS Tondi Kvartal 35% OÜ Marsi Elu osadest, mille järgselt kuulub AS-ile Tondi Kvartal 100% OÜ Marsi Elu osakapitalist. Lisaks omandas AS Tondi Kvartal vähemusosaniku poolt väljastatud omanikulaenu 1 miljon eurot koos kogunenud intressidega.

OÜ Marsi Elu tegevusalaks on kinnisvaraarendus ning äritegevuseks Tondi Elukvartalis kinnistutel aadressiga Marsi 3, 3a ja 3b asuvate korterelamute arendamine. Lepingu sõlmimise hetkeks on esimesed kaks korterelamut valminud ning 43 korterit 62-st ostjatele üle antud. Kolmanda hoone ehitusega alustati 2015. aasta juunikuus, valmimine on kavandatud 2016. aasta maikuusse ning sõlmitud on 12 eelmüügilepingut 31 korterist.

Lepingu põhitingimused on järgmised

AS Tondi Kvartal omandab 35% OÜ Marsi Elu osadest ning vähemusosaniku poolt väljastatud omanikulaenu 1 miljon eurot koos kogunenud intressidega. Osade ostuhind on 360 570 eurot, lisaks kohustub AS Tondi Kvartal tasuma täiendavalt 1 039 246,49 eurot omanikulaenu ja kogunenud intresside eest. Makse teostatakse 10 päeva jooksul peale osade ülekandmist, väärtpaberitehingu väärtuspäev on 28.12.2015.

Tehingut loetakse vastavalt börsireglemendile tehinguks seotud osapoolega. Emitendi nõukogu ega juhatuse liikmed ei ole tehingust isikliku kasu saajad. Aktsiad omandati Liechtensteini ettevõttelt Katmandu Stiftung, mis on kontrolli all. Katmandu Stiftung on AS-i aktsionär ning viidi läbi turutingimustel.

AS varadele ja kohustustele antud mõju ei avalda, kuna OÜ Marsi Elu finantsaruandeid on konsolideeritud kontserniaruannetes juba enne tehingu toimumist. Eelnevalt vähemusosaluses kajastatud OÜ Marsi Elu puhastulemit kajastatakse edaspidi AS omanikele kuuluva omakapitali koosseisus.

AS-i juhatuse esimehe Paolo Michelozzi kommentaar: “Me oleme rahul Tondi Elukvartali arenguga, müügitulemused on head. Finantsinvestori kaasamine OÜ-sse Marsi Elu võimaldas projekti käivitada tänu ettevõttele antud omanikulaenule, mis tagas alustamiseks vajaliku omafinantseeringu. Sellest ajast alates on kontserni likviidsus oluliselt paranenud, võimaldades meil omandada finantsinvestorile kuuluv vähemusosalus. võimaldab meil hoida kogu OÜ Marsi Elu arendusest tekkiv kasum kontsernis.“

Lisainfo

OÜ Marsi Elu on kinnisvaraarendusettevõte, mis asutati 2014. aastal Tallinnas Marsi 3, 3a ning 3b kinnistutel asuvate korterelamute arendamiseks. AS Tondi Kvartal on asutatud 1997. aastal ning kuulub 100%-liselt AS-ile Pro Kapital Eesti. AS Pro Kapital Eesti on AS-i 100%-line tütarettevõte.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

35 + = 44

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine