Statistika: 2019. a valminud eluruumidest 72% asuvad Harju maakonnas

Tõnu Toompark2019. a valmis Eestis statistikaameti andmetel 2347 elamut 7014 eluruumiga ja kogupindalaga 658 300 m². Keskmise valminud eluruumi pindala oli 94 m².

Valminud eluruumidest suurem osa ehk 6569 eluruumi ehk 94% kogu Eesti kasutusloa saanud eluruumidest valmis Harju, Tartu ja Pärnu maakondades. Harju maakonna osakaal kogu Eesti mahus on 72%.

Muudes maakondades on kasutuslubade arv tagasihoidlik ja valmivad valdavalt ühepereelamud omatarbeks.

Üllataval kombel on eluruumide valmimine 2019. aastal olnud kõikides maakondades suurem, kui aasta varem. Ainus maakond, kus 2019. a valmis aasta varasemast vähem eluruume oli Viljandi maakond.

Eluruumide valmimise taga on eelkõige olnud Eesti majanduse ja tööturu hea seis. Jokkerina on koroona viirus toomas elamispindade turule uusi trende. Analüüsi koostamine hetkel on teadmatust palju ja seetõttu prognoosimine äärmiselt komplitseeritud.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC