Statistika: 97% korteritest valmis Harju, Tartu ja Pärnu maakonnas

Tõnu Toompark

Statistikaameti andmetel sai Eestis 2023 II kvartali jooksul kasutusloa 581 elamut kokku 2113 eluruumiga. Valminud elamutest 43 ehk 7,4% olid korterelamud, kus asub 1388 eluruumi ehk 66% valminud eluruumidest.

Eluruumidele kasutuslubade väljastamine on viimastel kvartalitel suurenenud. Eluruumide valmimise taga on 2021. a ostubuum, mille tulemusena osteti hulk elamispindu, mis omakorda tähendas, et hulk elamuid läks ehitusse. Nüüd on elamud valmimas ja seega kasutusluba saamas.

2023 II kvartalis Eestis kasutusloa saanud elamutest 49% asuvad Tallinnas-Harjus. Eestis valminud eluruumidest asuvad pealinnas ja selle ümbruses 62%. Kolmes kinnisvaraturu mõttes suuremas maakonas ehk Harju, Tartu ja Pärnu maakonnas asuvad valminud elamutest 81% ja eluruumidest 92%.

Korterelamute taga on valdavalt professionaalne arendamine. 2023 II kvartalis kasutusloa saanud korterelamutest asuvad Harju, Tartu ja Pärnu maakonnas 93% elamutest ja 97% eluruumidest.

Statistikaameti andmetel Võru, Valga, Jõgeva ja Hiiu maakonnas viimase 10 aasta jooksul mitte ükski korterelamu saanud kasutusluba.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.09.2023 Kinnisvara müügikoolitus