Statistika: Eesti korteritehingute arv kasvas, Tallinnas vähenes

Tõnu ToomparkMaa-ameti andmetel tehti Eestis 2019 I kvartalis kokku 5253 korteritehingut. Tehingute arvu aastane muutus oli kahe negatiivse kvartali järel taas kord positiivne. Tänavu I kvartali tehingute arv ületas aastatagust 0,3% ehk 18 tehingu võrra.

Tehingute arvu õrna tõusu kõrval jätkab aeglast tõusu tehingute keskmine hind. 2019 I Kvartali Eesti korteritehingute keskmine hind oli 1285 €/m² ehk eelmise aasta näitajast 3,1% enam. Korterituru trendide hindamisel on oluline pöörata tähelepanu mõningatele olulistele detailidele. Kogu Eesti korteritehingute arvu muutus on üsna laialivalguv näitaja.

Vaadates liikumisi korterituru epitsentris ehk Tallinnas näeme, et pealinnas tehti 2019 I kvartalis 2291 tehingut. See on 109 tehingut ehk 4,5% eelmisest aastast vähem. Seega – kogu Eesti tehingute arv näitas küll õrna tõusu, kuid turu trende määravas Tallinnas jäi tehinguid siiski vähemaks.

Seejuures on tegemist Tallinna tehingute arvu langusega kolmandat kvartalit järjest. Tõsi – tehingute arvu langus tänavu I kvartalis oli viimase kolme kvartali väikseim.

Korteritehingute arv ja keskmine hind: Eesti

Korteritehingute arv ja keskmine hind: Tallinn

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

62 − = 52

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!