Statistika: halbade eluasemelaenude maht näitab vähenemise trendi

Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ / Kinnisvarakool OÜEesti Panga andmetel oli 2016 III kvartalis tähtajaks tasumata eluasemelaenude kogumaht 228 miljonit eurot ja seda 6,5 miljardi euro suuruse eluasemelaenude jäägi juures.

Enamus eluasemelaenu tasumisega ettetulevaid viivitusi ehk 165 miljonit eurot on lühiajalised ehk kuni 30 päeva pikkused. Üle 60 päeva pikkuses viivituses olevate eluasemelaenud maht on 37,9 miljonit eurot.

Halbade laenude jääk on viimaste aastate jooksul paremaks läinud. Nii on aastase 4,8-protsendilise eluasemelaenude kogujäägi kasvu juures kogu viivituses olevate laenude jääk vähenenud 13 ja üle 60 päeva viivituses olevate laenude jääk isegi 26%.

Vähenev halbade laenude jääk näitab, et tänane laenuvõtjate kontroll on asjakohane. Need, kes laenu saada ei tohiks, seda enamasti ei saa. Need, kes laenu saavad, jõuavad selle enamasti ka tagasi maksta.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

85 − = 77

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!