Statistika: keskmine eluasemelaenu jääk oli 37 400 eurot

Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ / Kinnisvarakool OÜEesti Panga andmetel olid Eesti inimesed 2015  II kvartali seisuga võtnud 165 000 eluasemelaenu. Aasta tagasi oli laenude koguarv 161 000 ehk laenude arv on aastaga kasvanud 2%.

Arvestades, et eluasemelaenude summaarne jääk oli 2015 II kvartali seisuga 6,18 miljardit eurot võime öelda, et keskmise eluasemelaenu jäägi suurus oli 37 400 eurot. Keskmise eluasemelaenu jäägi suurus on aastaga suurenenud 1,7%.

Kindlasti peab arvestama, et Tallinnas-Tartus ja ehk veel mõnes linnas on eluasemelaenude jääk oluliselt kõrgemal, kui väikevaldades. Seda ainuüksi piirkondliku kinnisvara väärtuste suure erinevuse tõttu.

Keskmise eluasemelaenu jääk ei löö sugugi rekordeid. 2008. aastal lähenes keskmine laenujääk 39 000 eurole.

Tänaseid numbreid toonasega kõrvutades peame aga arvestama, et vahepealse ajaga on palgad üksjagu kerkinud. Nii on tänane laenujääk laenuvõtjate jaoks märksa väiksem koorem.

Tagasimaksmisel olevate eluasemelaenude arve ja keskmine jääk

Tagasimaksmisel olevate eluasemelaenude arve ja keskmine jääk

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal