Statistika: tähtajaks tasumata eluasemelaenude jäägi seis püsib hea

Tõnu Toompark

Eesti Panga andmetel oli 06.2021 lõpu seisuga tähtajaks tasumata eluasemelaenude jääk 121 miljonit eurot. Veel kvartal varem oli viivituses olevate laenude jääk 108 miljonit eurot ehk viivituses olevate laenude on üle paari aasta kasvanud. Aastataguse ajaga võrreldes on viivituses olevate eluasemelaenude jääk siiski jäänud 14% vähemaks.

Enamus viivitusi eluasemelaenude tagastamisel on ajutised ehk kuni 30 päeva. Kuni 30 päeva viivituses olevate laenude jääk 97 miljonit eurot moodustab kogu viivituses olevate eluasemelaenude jäägist 80%.

Pikaajalises ehk üle 90 päeva võlgnevuses olevate eluasemelaenude jääk on 10 miljonit eurot ehk 8,5% viivituses olevate laenujäägist.

Vaatamata ühekordsele negatiivsele tagasilöögile viivituses olevate laenude jäägi dünaamikas on olukord pigem hea. Isegi läbi koroona-aja ja majanduslanguse ei ole Eesti inimesed eluasemelaenude tagastamisel võlgu jäänud.

Viivituses olevate eluasemelaenude jääk moodustas 06.2021 seisuga 1,4% eluasemelaenuide kogujäägist. Vaatamata väiksele tagasilöögile on tegemist enam kui 10 aasta pikkuse perioodi ühe madalaima näitajaga.

 

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC