Statistika: Tähtajaks tasumata eluasemelaenude jääk on 1,4% eluasemelaenude koguportfellist

Tõnu Toompark2020. a lõpu seisuga oli Eesti Panga andmetel viivituses olevate eluasemelaenude jäägi summa 118 miljonit eurot. Tähtajaks tasumata laenude jäägist valdava enamuse ehk 89 miljonit eurot ehk 76% moodustasid kuni 30-päevased ehk lühiajalised viivitused.

Tagasimaksmisel olevate eluasemelaenude kogujääk on aasta-aastalt kasvanud. Viivituses olevate laenude jääk on aga viimased 14 aastad langenud. Viimati oli tähtajaks tasumata eluasemelaenude 2020. a lõpu tasemest madalamal 2006. aastal.

Viivituses olevate eluasemelaenude jääk moodustab laenude kogujäägist 8656 miljonit eurost 1,4%. Seda võib pidada pigem madalaks näitajaks.

Tähtajaks tasumata eluasemelaenude jäägi vähenemine näitab, et vaatamata koroona mõjudele, sh tööpuuduse suurenemisele laiemaid probleeme laenude tagasimaksmisel ei ole. Oma osa on siin tõenäoliselt nii mullustel palgatoetustel kui laenuvõtjatele pakutud maksepuhkustel.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

44 + = 49

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!