Statistika: tähtajaks tasumata eluasemelaenude jääk on kümnendi madalaim

Tõnu ToomparkEesti Panga andmetel oli 2019 I kvartali lõpu seisuga Eestis tegutsevate pankade väljastatud eluasemelaenude jääk 7,7 miljardit eurot. Tähtajaks tasumata eluasemelaenude jääk moodustas sellest 196 miljonit eurot ehk 2,6%.

Tähtajaks tasumata eluasemelaenude jääk on viimase kümnendi kõige madalamal tasemel ja seda nii eurodes mõõdetuna kui protsendina kogu eluasemelaenude portfellist.

Hea laenude tagastamise taust võiks olla osalt tugev tööjõuturg. Kõrge tööhõive ja kasvavad palgad annavad laenuvõtjatele võimaluse kohustuste tähtaegseks täitmiseks.

Teisest küljest mõjutab laenuvõtjate laenukäitumist kindlasti laenuandjate tehtud valik, kellele ja millistel tingimustel laene on väljastatud. Võib öelda, et kümne aasta taguse majanduskriisi õppetunnid olid pankadele valusad ja püsivad siiani väga hästi meeles. See tähendab, et kogu selle kümnendi jooksul on laenude väljastamine olnud vastutustundlik. Nii on laene antud neile inimestele, kes neid suuremate probleemideta tagasi suudavad maksta.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC