Statistika: Tallinna elanike arv on 10 aastaga kasvanud 44 500 inimese võrra

Tõnu ToomparkTallinna linna andmetel elas 2017. aasta alguse seisuga Tallinnas 444 000 inimest. Aastataguse ajaga võrreldes kasvas Tallinna elanike arv 4100 inimese võrra. Viimase 10 aastaga on Tallinna elanike arvule lisandunud 44 500 inimest.

Tallinna elanike arv on kerkinud viimaste aastate jooksul üsna stabiilselt 4000-5000 inimese võrra aastas. See on kindlasti üks oluline tegur, mis on aidanud Tallinna kinnisvaraturu aktiivsena ehk tehingute arvu kõrgena hoida. Tahab ju iga tallinlaseks tulnu leida eluruumi – olgu selleks üüripind või endale ostetud eluase.

Märgatava osakaaluga on Tallinna kesklinna elanike arvu kasv, mis ületab oluliselt kõiki teisi linnaosasid. Tallinna kesklinna on viimase 10 aasta jooksul lisandunud 15 600 elaniku. Tallinna kesklinna elanike arvu kasvu üks tegur on läbi aja suurem kinnisvaraarenduse aktiivsus kesklinnas. Usin uute korterite juurdetootmine on suurendanud kesklinna eluruumide arvu. Sellest ka suurem elanike arvu juurdekasv.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC