Toompark: raske on näha kinnisvaraturul pidurit

Kinnisvaraekspert Tõnu Toompargi sõnul on kinnisvaraturg väga aktiivne ja seda just vanemate korterite osas.

«Tehingute arv kasvab aastataguse ajaga võrreldes jõudsalt. Raske on hetkel näha, mis seda kasvu pidurdama peaks,» ütles ta.

Toompark tõi välja, et intressimäärad on madalad, pangad annavad laenu, inimeste kindlustunne on heal tasemel – kõik need tegurid soosivad kinnisvaratehingute tegemist.

Samas osutas analüütik, et tehingute arv ei saa lõputult kasvada, sest see on tänagi juba üsna kõrgel ja siit edasi kasvamine on järjest vähem jätkusuutlik.

Toompark tõi välja, et kinnisvarapakkumiste hinnad on viimase poole aasta jooksul üksjagu kasvanud, jõudsalt on ülespoole liikunud ka tehingute hinnad, mis on aga tegur, mis muudab kinnisvara järjest keerulisemalt kättesaadavaks.

«Minu poole aasta prognoos on see, et tehingute arv tuleb pisut allapoole. Mida rohkem hinnatasemed tõusevad, seda kiiremini tehingute arvu korrektuur tuleb, sest iga euro võrra, mis ruutmeetrihinnad kasvavad, väheneb ostujõuliste inimeste hulk,» märkis ta.

Rääkides suvest, osutas Toompark uutele projektidele – kuidas läheb Kentmanni 6 ja Pirtita tee 26, millede ruutmeetrihinnad ja korterite kogumaksumused on üsnagi kõrgel? Kokku toovad need kaks projekti turule pisut alla 200 luksuskorteri pakkumise.

Ta ennustas, et rebimine saab siin olema tihe, kuna enam kui 2500-eurose ruutmeetrihinnaga korteritehinguid on sel aastal Tallinnas tehtud ainult umbes 70.

Enn Tosso
http://www.e24.ee/1260054/toompark-raske-on-naha-kinnisvaraturul-pidurit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.02.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika