Igakevadine konverentsi„Kuhu liigub Eesti kinnisvaraturg?“

EKFL-i tegevdirektor Tõnis Rüüteli sõnul on majanduskriis sektoris lõppenud. Turg elavneb, tõusuks paaril viimasel aastal, samuti prognoos käesolevaks aastaks on ca 10% aastabaasil. Jätkuvalt on probleemiks ehitushinnad.

“Kriis on selgelt näidanud, et Eesti oma väikese ja avatud majandusega sõltub suurel määral maailmamajanduse käekäigust, samamoodi sõltub ka meie kinnisvaraturg oluliselt globaalsetest muutujatest. Seetõttu keskendub ka seekordne konverents lisaks Eestis toimuvale ka välisriikide kinnisvaratrendidele ning globaalmajanduse mõjudele,” ütles Tõnis Rüütel. „Üheks teravamaks märksõnaks on mõistagi energiasääst. Kinnisvaraarenduses on siin ees Euroopa regulatsioonidest lähtuvad karmid ajalised raamid. Silmas pidades energiakandjate hüppelist hinnatõusu, puudutab see paraku meid kõiki,“ lisas Rüütel.

Üle 10-aastase traditsiooniga kinnisvarakonverentsi avab Tallinna Ülikooli rektor, professor Tiit Land. Trükitud triljoneid on turul palju, seetõttu mõtiskleb Nordea panga peaökonomist Tõnu Palm hüpoteesi üle, kas tulevikus terendab uus finantsvarade ja kinnisvaramull? Hoonete energiatõhususalase seadusandliku raamistiku muutustest räägib Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi konsultant Kevin Vaher. Tartu Ülikooli turunduse dotsent Andres Kuusik räägib uutest turunduse suundadest kinnisvara majandussektoris. Ülevaate kinnisvarainvesteeringutest Baltikumis annab East Capital Real Estate tegevjuht Madis Raidma ja ERI Kinnisvara tegevjuht Andres Teder analüüsib kinnisvara hinnadünaamikat 2013-2014.aastatel.

Diskussioonpaneelid toimuvad teemadel „Kinnisvaraarendaja, arhitekti, planeerija ja ehitaja tulevikunägemus“ Arle Mölderi juhtimisel ja „Uus aeg kinnisvaraturul, turuosaliste nägemused arengustest 2013-2014“ Kalev Roosivälja juhtumisel. Diskussioonpaneelides osalevad: Merylin Jalakas, Tiit Kuusik, Ülar Mark, Viljar Arakas, Margus Eek ja Mika Sucksdorff.

Konverentsi moderaatorid on EKFLi tegevdirektor Tõnis Rüütel ning EKFLi juhatuse esimees, Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman.

Konverentsipäeva lõpus kuulutab EKFL traditsiooniliselt välja auhinna „Kinnisvara tegu 2012“ laureaadi ja annab üle Tauno Kangro skulptuuri „Mees oma unistuste aknal“.

Eesti kinnisvarafirmade Liit on loodud 1994. aastal, mis ühendab kinnisvara vahenduse, arenduse, halduse ja konsultatsioonidega tegelevaid äriühinguid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

74 − 66 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus