Igakevadine konverentsi„Kuhu liigub Eesti kinnisvaraturg?“

EKFL-i tegevdirektor Tõnis Rüüteli sõnul on majanduskriis sektoris lõppenud. Turg elavneb, tõusuks paaril viimasel aastal, samuti käesolevaks aastaks on ca 10% aastabaasil. Jätkuvalt on probleemiks ehitushinnad.

on selgelt näidanud, et Eesti oma väikese ja avatud majandusega sõltub suurel määral maailmamajanduse käekäigust, samamoodi sõltub ka meie kinnisvaraturg oluliselt globaalsetest muutujatest. Seetõttu keskendub ka seekordne konverents lisaks Eestis toimuvale ka välisriikide kinnisvaratrendidele ning globaalmajanduse mõjudele,” ütles . „Üheks teravamaks märksõnaks on mõistagi energiasääst. Kinnisvaraarenduses on siin ees regulatsioonidest lähtuvad karmid ajalised raamid. Silmas pidades energiakandjate hüppelist hinnatõusu, puudutab see paraku meid kõiki,“ lisas Rüütel.

Üle 10-aastase traditsiooniga kinnisvarakonverentsi avab Tallinna Ülikooli rektor, professor Tiit Land. Trükitud triljoneid on turul palju, seetõttu mõtiskleb Nordea panga peaökonomist Tõnu Palm hüpoteesi üle, kas tulevikus terendab uus finantsvarade ja ? Hoonete energiatõhususalase seadusandliku raamistiku muutustest räägib Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi konsultant Kevin Vaher. Ülikooli turunduse dotsent räägib uutest turunduse suundadest majandussektoris. Ülevaate kinnisvarainvesteeringutest Baltikumis annab East Capital Real Estate tegevjuht ja tegevjuht Andres Teder analüüsib kinnisvara hinnadünaamikat 2013-2014.aastatel.

Diskussioonpaneelid toimuvad teemadel „Kinnisvaraarendaja, arhitekti, planeerija ja tulevikunägemus“ Arle Mölderi juhtimisel ja „Uus aeg kinnisvaraturul, turuosaliste nägemused arengustest 2013-2014“ Kalev Roosivälja juhtumisel. Diskussioonpaneelides osalevad: Merylin Jalakas, , , Viljar Arakas, Margus Eek ja .

Konverentsi moderaatorid on EKFLi tegevdirektor Tõnis Rüütel ning EKFLi juhatuse esimees, juhatuse liige Peep Sooman.

Konverentsipäeva lõpus kuulutab EKFL traditsiooniliselt välja auhinna „ tegu 2012“ laureaadi ja annab üle Tauno Kangro skulptuuri „Mees oma unistuste aknal“.

Eesti kinnisvarafirmade Liit on loodud 1994. aastal, mis ühendab vahenduse, arenduse, halduse ja konsultatsioonidega tegelevaid äriühinguid.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC