Kinnisvarakooli uhiuued koolitused sel sügisel: Ehitus- ja kasutusload

Ehitus- ja kasutusloadSel sügisel 01/10/2013 toimub Kinnisvarakoolis esmakordselt koolitus “Ehitus- ja kasutusload“, mida viib läbi Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juriidilise oskaonna juhataja Kaul Keba.

“Koolitusel tuleb juttu protsessist, mis algab ehitusloa taotlemisega ning lõpeb hoonele kasutusloa väljastamisega. Siia alla kuulub nii ehitusprojekti koostamine, märkuste tegemine ja projekti täiendamine, erinevate kokkulepete sõlmimine kui ka ehitusjärelevalve teostamine ebaseadusliku ehitamise või näiteks omanikukohustuste eiramisega seoses,” tutvustab koolituse sisu Raul Keba.

Ehitus- kui ka kasutusloa menetluse käigus tuleb kohalikul omavalitsusel hinnata ühest küljest hoone turvalisust – ehitis ei tohi tekitada ohtu inimese elule, tervisele, varale ega keskkonnale.

Teisest küljest tasakaalustada erinevate osapoolte huvid, sealjuures arvestades avalike huvide ja väärtustega ning kolmandaks hinnata ehitise sobivust linnaruumi.

“Tegemist on võrdlemisi keerulise menetlusega, mille juures on tihti probleemiks erinevate osapoolte arusaamad ning puudulik teadmine kehtiva õiguse nüanssidest. Nii mõnigi ehitus- ja kasutusloa vaidlus on kõrgema astme kohtulahendini jõudnud ja sellest lähtuvalt on ka seadusandja õiguslikku regulatsiooni muutnud ning ka käesoleval hetkel jälle muutmas,” avab Raul Keba koolituse sisu.

Koolitus “Ehitus- ja kasutusload” toimub 01/10/2013 kell 09:00-14:00. Pane end kiirelt kirja, sest sügisesed koolitused täituvad huvilistega kiiresti.

Lisateave ja registreerumine

Registreeru koolitusele: +372 525 6655, kool@kinnisvarakool.ee või kodulehel.

Margot Toompark
Kinnisvarakool OÜ
Koolituste müük ja korraldus
+372 525 6655
kool@kinnisvarakool.ee

www.kinnisvarakool.ee

Kinnisvarakool OÜ

Tõnu Toompark
Kinnisvarakool OÜ
+372 525 9703
tonu@adaur.ee
www.kinnisvarakool.ee

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC