KV.EE: Käimas on väikelinnade korterituru tuleproov

Eesti korterite müügipakkumiste keskmine hind kinnisvaraportaalis KV.EE liigub allapoole. Pöördeid tegev kinnisvaraturg on aga statistika eksitavaks muutnud ja üldise hinnakõvera liikumine näitab ainult ühte tegelikkuse külge, analüüsib korterituru pakkumist kinnisvaraportaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

Kinnisvaraportaali KV.EE korterite müügipakkumiste statistika näitab, et viimastel kuudel ei ole Tallinnas-Harjumaal elamispindade pakkumiste arvus ja kinnisvaramüüjate hinnaootustes liiga suuri muutuseid aset leidnud. Tallinna korterite müügipakkumiste keskmine hind liigub üsna stabiilselt horisontaalsuunal ja on eelmise aasta lõpu, käesoleva algusega võrreldes isegi nappi tõusu näidanud.

„Tallinna kinnisvaraturg on aastavahetuse paigalmarsi järel jälle piisavalt likviidne ehk tehingute aktiivsus on üsna mõistlik. See annab pealinna kinnisvaramüüjatele julgust ja kindlust, et võib-olla küll pikema müügiperioodiga, kuid kinnisvara leiab lõpuks ikkagi ostja. Ostuhuvilise leidmisel on tõenäoline, et tuleb hinnast rääkida, kuid kahekohalise protsendimääraga allahindluste pakkumine ei ole tarvilik,“ kommenteeris Tarvo Teslon.

Väiksemate maakonnakeskuste korterite müügipakkumiste hindades ei ole liiga olulisi hinnamuutusi täheldada. Küll on väiksemates maakondades näha korterite müügipakkumiste arvu suurenemist kinnisvaraportaalis KV.EE. Väikelinnade madala hinnaga suurem pakkumiste arv on tegur, mis kogu Eesti korteripakkumiste keskmist hinda allapoole painutab. Pakkumise suurenemine olukorras, kus nõudlus on nõrk, tähendab jätkuvat kasvavat survet hindadele.

„Väiksemate tõmbekeskuste küsimärk on kinnisvaraturu likviidsus. Tehingute arv väikelinnades õitseb eelkõige majanduse headel ja väga headel aegadel. Nüüd oleme majanduslanguse ja intressimäärade tõusu tekitatud tuleproovis, kus selgub tõde, kas väikelinnade korterituru aktiivsus ja hinnatase tulid, et jääda? Või on väikelinnade ülikiirete hinnamuutuste näol olnud tegemist kinnisvaraturu ajutise meeltesegaduse eufoorilise peegeldusega?“ esitas Tarvo Teslon küsimused tuleviku osas.

Tarvo Teslon
Kinnisvaraportaal KV.EE

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.09.2023 Kinnisvara müügikoolitus