KV.EE kinnisvara-podcast: üüriinvestor portfelli müügimõtteid ei hau

KV.EE kinnisvara-podcast’i 57. saates räägime üüriinvestori vaatest kevadisele kinnisvaraturule. Teemast kõneleb Feels Like Home kaubamärgi all tegutsev üüriinvestor ja kutseline kinnisvaramaakler Karolina Sikk, kes majandab mitmekümne korteri suurust üüriportfelli. Saadet juhib ja küsimusi esitab kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Alustuseks avab Karolina Sikk, milline on korterite portfell, mille üürileandmisega ta igapäevaselt tegeleb. Juttu tuleb nii korterite asukohast, suurusest, kvaliteedist kui muudest kriteeriumidest. Aga ka sellest, milline on korterite sisustuse tase – see on tegur, mis eristub olulisel määral turu üldisest keskmisest.

Seejärel räägib Karolina Sikk, kas tal on 2022. a suvest-sügisest alguse saanud kinnisvaraturu hinnalanguse ootuses mõttes idee korteriportfell maha müüa, et see siis näiteks hiljem soodsama hinnaga tagasi osta. Siia juurde toob Karolina konkreetsed argumendid, millele portfelli osas tehtud otsused baseeruvad.

Loomulikult tuleb juttu intressimäärast ja euriborist. Karolina Sikk räägib nii laenukoormusest, laenugraafikute pikkusest ja sellest, kas euribori tõusu järel on üüriportfell rahavooliselt jooksvas plussis või miinuses.

Saate lõpuks annab saatekülaline oma turutunnetuse aprillikuise üürituru osas. Räägime põgusalt nii üürinõudlusest kui pakkumisest, aga ka hindadest.

Saate kõige viimases osas annab Karolina Sikk mõned soovitused ja mõtted, mis võiksid kõikidele üürituru osalistele kasulikud olla.

Vaata saadet videona

Kuula saadet

Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i. Saate 57. osas räägib Feels Like Home kaubamärgi all tegutseb üüriinvestor ja kutseline kinnisvaramaakler Karolina Sikk vaatest üüriturule 2023. a kevadel. Saadet juhib kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile klienditugi@kv.ee.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?