Statistika: eluasemelaenude intressimäär püsib stabiilsel tasemel

Tõnu Toompark2020. juuli keskmine eluasemelaenude intressimäär oli Eesti Panga andmetel 2,58%. Aasta varem oli eluasemelaenude intressimäär 2,59% ehk enam-vähem sama palju. Viimase 12 kuu jooksul on eluasemelaenude intressimäär käinud ka 2,4% lähedal.

Pikemate ehk 20-…30-aastaste eluasemelaenude intressimäär on tavapäraselt keskmisest pisut allpool. See oli juulis 2020. a 2,18%. Siingi pole viimase aasta jooksul olulisi muutusi toimunud. 20-…30-aastaste eluasemelaenude intressimäär on isegi 3 aastat püsinud 2,1 ja 2,3% vahemikus.

Lähtudes reaalintressimäära arvutamisel laenude nominaalsest intressimäärast ja tarbijahinnaindeksist näeme, et reaalne intressimäär on käesoleva 2020. a jooksul oluliselt kasvanud. Põhjus on negatiivsesse pöördunud tarbijahinnaindeksi aastane muutuse määr.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

9 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!