Statistika: halbade laenude seis on hea

Tõnu Toompark2018. aasta lõpu seisuga oli Eesti Panga andmetel kogu eluasemelaenude jääk 7,6 miljardit eurot. Samal ajal oli tähtajaks tasumata eluasemelaenude jääk 197 miljonit eurot. Nii moodustab tähtajaks tasumata eluasemelaenude jääk kogu eluasemelaenu portfellist 2,6%.

Viimaste aastate jooksul on viivituses oleva tasumisega eluasemelaenude portfelli maht pidevalt vähenenud. 2017.-2018. aastatel on hilinevate laenude portfelli maht stabiliseerunud. Hilinevate laenude maht on jäänud paigale ja seda isegi vaatamata kogu eluasemelaenu jäägi kiirele 6-7% tempoga tõusule.

Hilinevate maksetega laenude portfelli mittesuurenemine on positiivne. See näitab, et laenuvõtjatel ei ole laenu tagasimaksetega valdavalt probleeme. Kui probleeme tekkibki, saavad neist enamus kuni 30 päeva jooksul likvideeritud.

Liialt ei tasu muidugi ka positiivsetes toonides laenustatistikast vaimustusse sattuda. Hea laenukäitumine käib kaasas majandustüski tõusufaasi ja tugeva tööjõuturuga. Toetavad ju laenude tasumist kõrge tööhõive ja viimastel aastatel järjest kasvanud palgad.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 24 = 33

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

Nõuete esitamine ehitise puuduste korral ja müügigarantii rakendamine