Statistika: Korteripakkumiste arv ja hind on liikumas allapoole

Tõnu Toompark

Tallinnas pakuti kinnisvaraportaalis KV.EE 02.2023 müügiks 4597 korterit keskmise hinnaga 3426 €/m². Eelmise aastaga võrreldes on kotrerite keskmine pakkumishind kasvanud 9% ja pakkumiste arv 62%.

Võrdlus aastataguste näitajatega on eksitav. Aasta tagasi oli elamispindade müügiturul pakkumiste nappuse kõige karmim hetk. Samuti on 2022. a suvel tippu jõudnud hinakõver sügisel-talvel langusesse pöördunud.

02.2023 on trendina oluline välja tuua elamispindade pakkumiste arvu aeglane, kuid kindel vähenemine, mis on kestmas juba kolmandat kuud. Samuti on korteripakkumiste keskmine hind laugelt liikumas allapoole.

Korteripakkumiste arv 02.2022 on novembrikuisest tipust tulnud allapoole 13%. Korteripakkumiste keskmine hind on augustikuisest tipust 2,3% allpool.

 

Korterite müügipakkumiste arv ja keskmine hind kinnisvaraportaalis KV.EE

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?