Statistika: korterite müügipakkumiste arv on suur, kuid alla ajaloolise keskmise

Tõnu Toompark

12.2022 pakuti kinnisvaraportaalis KV.EE müügiks 4800 korterit Tallinnas. Aastataguse ajaga võrreldes on korterite müügipakkumisi 74% rohkem. Võrreldes 2022. a novembriga on pakkumiste arv siiski vähenenud kümnekonna protsendi jagu.

Korterite müügipakkumine on oluliselt suurenenud. See on seadnud korterite pakkumishinna surve alla. Siiski on korterite müügipakkumiste arv ajaloolisest keskmisest pakkumiste arvust märksa allpool.

Tavapärane ehk ajalooline korterite müügipakkumiste arv Tallinnas on olnud 7000 korterit.

Nii võiks öelda, et hetke korterite müügipakkumiste arv on suur. Pakkumiste arv siiski ei ole ülisuur, mis peaks pakkumise massiivsusest tulenevalt näiteks 2007.-2009. aastale analoogse olulise hinnalanguse laviini tekitama, kus hinnad tulid 50% võrra allapoole.

Surve hindadele saab 2023. a jooksul olema jätkuv, sest tehingute arv jääb madalaks. Eeldada võiks, et hinnapõhja näeme 2023. a jooksul ära ja kinnisvaraturg ei jää pikaajaliselt halvatuks.

Tallinn korterite müügipakkumiste arv

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

09.02.2023 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?