Statistika: Tallinna elanike arvu kasv on kängu jäänud

Tõnu Toompark

Elamispindade turu nõudluse paneb paika elanike arv. Tallinna elanike arv oli 2008. a ligikaudu 401 000 inimest. Aasta-aastalt on Tallinna elanike arv kasvanud. andmetel on 2021. a lõpu seisuga Tallinnas 446 000 elanikku.

Tallinna elanike arvu suurenemine on toitnud elamispindade turu nõudlust. Uued linlased on vajanud eluasemeid. Eluasemevajadus on rahuldatud kodu ostmise või üürieluasemega. Elanike arvu kasv on olnud väga oluline Tallinna elamispindade turgu mõjutav tegur. Seda aga kuni 2020. a alguseni.

2020. a Tallinna elanike arvu kasv sisuliselt peatus. 01.12.2021 seisuga on andmetel Tallinna linnas kõigest 135 elaniku rohkem kui aasta alguses. Seega peab tunnistama, et varasemate koroona-eelsete aastate jooksul olnud püsiv tuhandete inimesteni küündinud uute elamispindade turu klientide voog on sisuliselt katkenud.

Elanike arvu kasvu peatumine ei tähenda, et elamispindade turg peaks otsa saama. Küll on oluline, et varasemalt oluline nõudlust positiivselt kasvatanud tegur on nüüdseks kadunud ehk ebaoluliseks muutunud.

 

Tallinna rahvaarv

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest