Uus Maa 2012 poolaasta turuülevaade

Ilmunud on Uus Maa 2012 poolaasta turuülevaade.

Käesoleval aastal jätkus mullusega sarnane kinnisvaraturu aktiviseerumine, milleks andsid tõuke nii hoogustunud uusarenduste turg kui ka kohalike väikeinvestorite aktiivsem tegevus. Teisalt aga on üha enam näha, et kinnisvaraturu positiivsed arengud jaotuvad lõikes aina ebaühtlasemalt – kui kasvu näeme enam suuremates keskustes Tallinnas ja Tartus ning mõnes puhkusepiirkonnas, siis paljude linnade ja valdade kinnisvaraturud püsivad samal tasemel või on langenud.

Kui möödunud aastal oli üks investeerimise suurtest põhjustest eurotsooni ebamäärane tulevik, siis sel aastal on enam hakatud rääkima pankade üha väiksemateks muutuvatest hoiuseintressidest.

Korteriturul said talveperioodil väga oluliseks veebruarikuised küttearved, millest üsna tihti sõltus ka ostuhuvilise poolt tehtav hinnapakkumine või tuli müüjal teha huvi kasvatamiseks hinnakorrektsioone.

Üüriturg säilitas enamiku poolaastast sügisega sarnase aktiivsuse. Suurte küttearvetega talveperioodil langesid kohati üürihinnad ning sõlmiti ka lepinguid vaid kommunaalmaksete tasumise eest. Hiliskevadel hakkasid atraktiivsemates piirkondades aga üürihinnad taas tõusma (reaaltehingute alusel kuni 5%, Pärnus tõusis hooajaliselt suvekorterite hind kohati ka 100%).

Uusarendusteturul on enam hakatud rajama väiksemaid kortermaju miljööväärtuslikes asumites ning tervikliku elukeskkonnaga kvartaleid.

Suurarendusi ehitatakse samuti, kuid vähem kui mullu.

Äripindadeturul süvenes juba möödunud aastal alanud suur A-klassi büroopindade järele, mis on kaasa toonud hinnatõusu.

Pikemalt saad lugeda siit: Uus Maa 2012 I poolaasta turuülevaade.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC