Keilas on uued korterid väga nõutud

Keila kinnisvaraturg on läbi aastate olnud tehingute mõttes üsna hüplik – kord tõustes, siis langedes ning seejärel jälle kasvades. Eks see ole väikelinnale täiesti omane muster. Kuid siiski on näha, et linna elamispinnad on ostjate seas väga populaarsed ja uusi tulijaid saabub mujaltki.

Maa-ameti tehingustatistikast nähtub, et käesoleva aasta kolmandas kvartalis toimus Keila linnas 38 kinnisvara ostu-müügitehingut. Kuna sellesse aega jäi ka suvi, langes tehingute hulk võrreldes teise kvartaliga 19%. Möödunud aasta kolmanda kvartaliga võrreldes kukkus tehingte hulk 25%, mille põhjuseks on aga tollal müüdud suurem hulk hoonestatud elamumaid.

Korteriturg on juba hoopis stabiilsem ja hinnatase kasvamas. Kolmandas kvartalis müüdi 28 korteriomandit (teises 29 ja möödunud aasta kolmandas kvartalis 27), mille keskmine ruutmeetri mediaanhind oli möödunud kvartalis 681 eurot. Võrreldes teise kvartaliga kerkis hinnatase 6,4% ning 2012. aasta III kvartaliga kõrvutades 7,6%.

Nagu juba ennist mainitud, on hoonestatud elamumaadeturg, ehk suvilad ja eramud, vaiksemaks jäänud. Kolmandas kvartalis müüdi 3, teises kvartalis veel 9 ja mulluses kolmandas kvartalis suisa 12 elumaja. Selle põhjuseks on aina väiksem uute pakkumiste turuletulek. Samas on aga nõudlus just odavamate ja vanemate eramute järele suur.

Uus korter on hinnas

Keila kinnisvaraturul on kõige suurem nõudlus uute korterite vastu ning enamik ostuhuvilistest on just kohalik rahvas, kes soovib tõsta oma elukvaliteeti. Seda tõestas novembrikuu kliendipäev rajatavas kortermajas aadressil Pargi 2d, kus huviliste seas olid näiteks vanemad inimesed, kes soovivad oma suureks jäänud neljatoalise korteri maha müüa ja kolida väiksemasse uude korterisse ning ka noored pered, kes on omale buumi ajal ostnud kahetoalise korteri tollal rajatud uude majja, kuid nüüd, pere kasvades, vajavad nad juba kolmetoalist korterit. Ostuhuviliste seas on ka seniseid üürnikke, kes soetavad uue korteri, sest laenumakse tuleb üürihinnast juba kohati soodsam.

Uusarendustes on nõutuimad kahetoalised korterid, mille üldpind on vahemikus 45-52 ruutmeetrit ja kolmetoalised, suurusega 63-70 ruutmeetrit.

Ka vanemad Keila korterid on väga nõutud, sest taskukohasem hind on paljudele peredele määrava tähtsusega. Nende korterite puhul on ostjaskonnas enam ka mujalt, teistest valdadest ja Tallinnast, Keilasse kolijaid.

Defitsiitne on aga ühetoaline korter, mille hinnavahemik on 25 000-30 000 eurot. Neid kortereid ostetakse investeeringuks, sest väike, õige turuhinnaga üürikorter on Keilas alati nõutud. Selliste korterite müügiperiood on ka kõige lühem.

Korteriturg muutub aktiivsemaks

Lähitulevik toob Keila korteriturule ilmselt tehingute hulga kasvu, sest aina rohkem on neid, kes soovivad müüa oma senise elukoha, et osta korter uude valmivasse majja.

Uute korterite lisandumine soosib ka majade müükipanekut, sest nii mõnegi jaoks on eramu ülalpidamine hakanud üle jõu käima, mistõttu kolitakse korterisse.

Hinnad jätkavad kasvutrendis, kuid mitte buumiaegse sammuga.

Artikli allikas on
Uus Maa
Uus Maa
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC