KV.EE: Alla 20-ruutmeetrised korterid on kuum kaup

Kinnisvaraportaal KV.EEKorterite üüri- ja müügiturgu raputab uus kuum trend – mikrokorterid. Pealinlased on üha enam huvitatud imepisikestest elupindadest, mille ja kasvab ajaga jõudsasti.

Vanemate pisikorterite hinnad endistes ühiselamutes jäävad paarikümne tuhande juurde, üüri sellise pesa eest küsivad omanikud ligikaudu 150 eurot kuus. Uusarendustes tuleb kuni 20-ruutmeetrise elupinna eest välja käia umbes 50 tuhat eurot ja kuise üürihinna ülemine ots kerkib lausa 400 euroni ja sellest üle.

Nõudlus mikrokorterite järele on suur nii müügi- kui üüriturul. Nende vastu tunneb tüüpiliselt huvi ennekõike hinnatundlik üürnik, alustav väikeinvestor või mugav inimene, kes palju aega kodus ei veeda. Selliseid, alla 20-ruutmeetriseid kortereid leiab vanades ühiselamutes ning üha enam ka uusarendustes.

“Mikrokorterite pakkumine on ajas jõudsalt kasvanud. See tuleb kindlasti ka sellest, et eestlane on kinnisvarausku ja tundub paljudele sobiv viis investeerimiseks,“ analüüsib KV.EE portaalijuht Tarvo Teslon. „Kelle jaoks on see esimene samm rikkuseni, kelle jaoks tugev tellis pensionisambas.”

Mikrokorter nii hinna kui ülalpidamise osas algajale investorile täpselt paras tükk esimeste kogemuste omandamiseks. Olenevalt asukohast, on investoril vabad käed suunata see pikaajaliseks üürimiseks turule või pakkuda lühiajalisemat peatumisvõimalust.

“Hinnatundlik klient otsib ennekõike madalat üürihinda ja kommunaalide kogumaksumust. Veel lähtutakse asukohast, ühistranspordi võimalustest, parkimiskohtadest ja üldisest korteri kvaliteedist. Viimase tõttu peab ka kehvema kvaliteediga korteri omanik pakutava taset tõstma,” selgitab mikrokorterite tõusvat konkurentsi Teslon.

Kinnisvaraportaalist KV.EE leiab valiku Tallinna 150 müügisoleva mikrokorteri vahel, mis on kõikide müügikuulutuste seas üsna tagasihoidlik osa. Vaadates üürituru pakkumisi, on kõikidest pakkumistest mikrokortereid lausa 13 protsenti.

Kõige väiksem müügisolev KV.EE portaalis on 10-ruutmeetrine korter Graniidi tänaval Tallinnas, mille eest küsib müüja pisut üle 25 tuhande euro.

KV.EE on Eesti esimene ja suurim kinnisvaraportaal, mida külastab igas kuus 700 tuhat huvilist. Portaalis on iga päev üleval üle 32 000 müügi- ja üürikuulutust ja selle maaklerkeskkonda kasutab üle 600 kinnisvarafirma ja 1600 maakleri.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC