KV.EE: Üüripakkumiste arv püsib stabiilselt kõrgena

Aprilli keskpaigas võis portaalis KV.EE kokku lugeda 1861 korterite üüripakkumist. Suur osa korterite üüripakkumistest ehk 826 asusid Tallinna kesklinnas. Kesklinnale järgnevad Haabersti, Mustamäe, Lasnamäe 547 pakkumisega. 421 Pakkumist on Kristiine ja Põhja-Tallinna linnaosades. Nõmme ja Pirita pakkumine oli kõigest 67 üürikorterit.

Korterite üüripakkumine hakkas suurenema juba 2019. a lõpus ehk enne koroona saabumist. Koroona-aja alguses 03.2020 suurenes üüripakkumine kiirelt ja jäi püsima ligikaudu 1800-2000 pakkumise vahemikku.

Üüripakkumiste arvu jagunemine portaalis KV.EE erinevate linnaosade vahel ei ole aasta jooksul olulisel määral muutunud. Proportsioonid pakkumiste arvu osas on olnud suhteliselt sarnased. Sellest võiks järeldada, et Tallinna erinevate linnaosade üüriturg on suhteliselt sarnane. Välised mõjutused (nt koroona) mõjutavad erinevate piirkondade üüriturgu ühte moodi isegi vaatamata asjaolule, et näiteks kesklinnas on äärelinnaga võrreldes märksa enam majutuskortereid.

Lähitulevikus on üüripakkumine pigem suurenemas. Seda aktiivselt ostupoolel olevate üüriinvestorite arvelt.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal