Merko: Merko Ehituse 9 kuu müügitulu oli 266 miljonit eurot ja puhaskasum 17 miljonit eurot

MerkoMerko Ehituse 2022. aasta kolmanda kvartali müügitulu oli 110 miljonit eurot ning 9 kuu müügitulu 266 miljonit eurot, kvartaalne puhaskasum 9,8 miljonit eurot ning 9 kuu oma 17 miljonit eurot. Merko on tänavu 9 kuuga ostjatele üle andnud üle 450 uue korteri.

„Kolmanda kvartali tulemused peegeldavad meie viimaste aastate korteriarendusse tehtud investeeringute kasvu, samuti ehitusprojektide portfelli tasakaalukat juhtimist keerulises turusituatsioonis,“ kommenteeris kontserni tulemusi AS Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink.

Andres Trinki sõnul on ehitussektori järgmise 12 kuu ja lähiaastate väljavaated käesoleva aasta jooksul järsult halvenenud. „Inflatsiooni aeglustumist ning ettevõtete ja majapidamiste oodatud kohanemist kõrgete energiahindadega ei ole veel toimunud. Lisaks jätkavad kiiret tõusu intressimäärad. Suurte ehitusobjektide tellijate seas kui ka korteriturul valitseb suur ebakindlus. Kiire inflatsiooni tingimustes jätkub surve hindade kasvuks vaatamata sellele, et nõudlus on vähenenud. Kuna ehituses ja kinnisvara arenduses võtavad protsessid aega, siis praeguse majandusseisu ja turuolukorra mõju avaldub meie tegevussektorite finantstulemustes täiemahuliselt 12–24 kuu pärast.“

2022. aasta 9 kuuga sõlmisid kontserni ettevõtted uusi ehituslepinguid 290 miljoni euro väärtuses ning tellijatega sõlmitud ehituslepingute jääk oli septembri lõpu seisuga 341 miljonit eurot (2021. aastal vastavalt 273 miljonit eurot ning 314 miljonit eurot). „Meie ehitustellimuste portfell on praegu tugev, mis aitab lähema paari aasta majanduslanguse perioodist mõnevõrra väiksemate valudega läbi tulla. Uute ehitustellimuste väljavaated turul tervikuna on äärmiselt ebaselged, samas oleme hästi positsioneeritud energiasektori investeeringuteks,“ lisas Andres Trink.

Tänavu 9 kuuga andis Merko ostjatele üle 456 uut korterit ja 4 äripinda (2021. aasta 9 kuuga 197 korterit ja 7 äripinda). „Vaatamata ülimalt keerulisele olukorrale majanduses oleme ka tänavu jätkanud investeeringuid korteriarenduse valdkonda ja käivitanud uusi arendusprojekte, ehkki oluliselt mõõdukamas tempos kui varasematel aastatel. Kiire inflatsiooni tingimustes ehitamine tulevikus odavamaks ei lähe,“ kommenteeris Andres Trink korteriarenduse valdkonda.

9 kuuga käivitas Merko neli uut arendusprojekti kokku ligikaudu 280 korteriga. Kolmanda kvartali lõpu seisuga oli kontserni ettevõtetel ehituses 1617 korterit, millest enam kui pooled on kaetud eelmüügi lepingutega. Suuremad korteriarendusprojektid olid Uus-Veerenni, Noblessneri, ja Lahekalda Tallinnas, Erminurme Tartus, Viesturdārzs, Mežpilsēta ja Magnolijas Riias ning Vilneles Skverai Vilniuses.

2022. aasta kolmandas kvartalis olid suuremad ehituses olevad objektid Eestis Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe meditsiinilinnaku kolmas arendusetapp, Rae Gümnaasium, Pelgulinna riigigümnaasium, Arter kvartal ja Eesti Vabariigi kagupiiri maismaaosa taristu lõigud, Vanasadamat ja Rail Balticu Ülemiste reisiterminali ühendav trammiliin ning Rannamõisa tee ja Vana-Kalamaja tänava rekonstrueerimised. Lätis olid töös Orkla vahvli- ja küpsisetehas, GUSTAVS ärikeskus, Elemental Skanste büroohooned ja NATO rajatised Ādažis, Leedus mitme tuulepargi taristurajatised ning autohoolduskeskus Vilniuses.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?