Kinnisvarakool: Kinnisvaramaakleri stardiprogramm
Kinnisvarakool: Planeerimis-ehitusvaldkonna spetsialisti täiendõppeprogramm
Kinnisvarakool: Kinnisvaramaakleri ABC koolitus
Kinnisvarakool & koolitus: Ehituslepingute sõlmimine, muutmine ja lõpetamine – praktikas esinevad probleemid

Nordecon: 2026. aasta III kvartali ja 9 kuu konsolideeritud poolaastaaruanne (auditeerimata)

NordeconEesti majanduse taastumine jätkus, kuid majanduskeskkonda mõjutasid endiselt geopoliitiline ebakindlus ning kõrged energia- ja kütusehinnad. Ehitusturul on märgata mõõduka taastumise märke, kuid areng on segmentide lõikes ebaühtlane. Turgu toetavad eelkõige riigikaitse- ja taristuinvesteeringud, samas kui elamuehituses on investeerimisaktiivsus jätkuvalt tagasihoidlik.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas mõlema segmendi müügitulu. Hoonete segmendi müügitulu suurenes 34%, peamiselt ühiskondlike hoonete mahtude toel. Rajatiste segmendi müügitulu ligikaudu kahekordistus tänu Rail Baltica ja riigitee ehitustöödele. Rajatiste segmendi osakaal kontserni müügitulus suurenes 26%-ni (9k 2025: 20%).

Kontserni kasumlikkust mõjutasid jätkuvalt kasvanud sisendhinnad ja töös olevate projektide madalam keskmine kasumimarginaal. Müügitulu kasvu toel suurenesid nii brutokasum kui ka ärikasum absoluutsummas. Üldhalduskulud jäid eelmise aasta tasemele.

Aastases võrdluses ehk võrreldes 30.09.2025 seisuga on kontserni teostamata tööde portfell suurenenud 3%. Suurenenud on nii hoonete kui ka rajatiste segmendi teostamata tööde mahud ning segmentide vaheline jaotus on jäänud samaks. Märkimisväärse osa portfellist moodustavad 2027. aastal teostatavad tööd.

Konsolideeritud finantsseisundi aruanne

EUR ‘00030.09.202631.12.2025
VARA
Käibevara
Raha ja raha ekvivalendid4 3285 266
Muud finantsvarad1 1401 088
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded58 75346 348
Ettemaksed12 1283 274
Varud42 49326 022
Käibevara kokku118 84281 998
Põhivara
Pikaajalised finantsinvesteeringud7777
Muud finantsvarad2 7101 810
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded10 47410 142
Kinnisvarainvesteeringud3 7045 517
Materiaalne põhivara14 51812 234
Immateriaalne põhivara14 97814 922
Põhivara kokku46 46144 702
VARA KOKKU165 303126 700
KOHUSTUSED
Lühiajalised kohustused
Laenukohustused11 10812 049
Võlad hankijatele75 90849 569
Muud võlad12 2289 971
Ettemaksed17 20615 249
Eraldised7903 863
Lühiajalised kohustused kokku117 24090 701
Pikaajalised kohustused
Laenukohustused13 4885 708
Võlad hankijatele5 3021 605
Muud pikaajalised võlad1 2920
Eraldised2 3495 730
Pikaajalised kohustused kokku22 43113 043
KOHUSTUSED KOKKU139 671103 744
OMAKAPITAL
Aktsiakapital14 37914 379
Omaaktsiad-660-660
Ülekurss635635
Kohustuslik reservkapital2 5542 554
Realiseerumata kursivahed4 7084 522
Jaotamata kasum2 323141
Emaettevõtte aktsionäridele kuuluv omakapital23 93921 571
Mittekontrolliv osalus1 6931 385
OMAKAPITAL KOKKU25 63222 956
KOHUSTUSED JA OMAKAPITAL KOKKU165 303126 700


Konsolideeritud koondkasumiaruanne

EUR´0009k 2026III kv 20269k 2025III kv 20252025
Müügitulu216 08989 176147 66655 028208 281
Müüdud toodangu, teenuste ja kaupade kulu-205 954-84 961-137 747-50 559-194 746
Brutokasum10 1354 2159 9194 46913 535
Turunduskulud-277-65-279-110-433
Üldhalduskulud-4 811-1 452-4 758-1 686-6 814
Muud äritulud461279702154
Muud ärikulud-296-237-196-36-6 835
Ärikasum (-kahjum)5 2122 7404 7562 639-393
Finantstulud32510934991499
Finantskulud-3 046-1 058-2 517-613-3 464
Finantstulud ja –kulud kokku-2 721-949-2 168-522-2 965
Maksustamiseelne kasum (-kahjum)2 4911 7912 5882 117-3 358
Tulumaks-1000-141
Puhaskasum2 4901 7912 5882 117-3 499
Muu koondkasum (-kahjum):
Realiseerumata kursivahed186-10395-78488
Kokku muu koondkasum (-kahjum)186-10395-78488
KOKKU KOONDKASUM (-KAHJUM)2 6761 7812 9832 039-3 011
Puhaskasum (-kahjum):
– emaettevõtte aktsionäridele kuuluv osa2 1821 7471 7381 872-4 605
– mittekontrollivale osalusele kuuluv osa308448502451 106
Kokku puhaskasum (-kahjum)2 4901 7912 5882 117-3 499
Koondkasum (-kahjum)
– emaettevõtte aktsionäridele kuuluv osa2 3681 7372 1331 794-4 117
– mittekontrollivale osalusele kuuluv osa308448502451 106
Kokku koondkasum (-kahjum)2 6761 7812 9832 039-3 011
Aruandeperioodi puhaskasum (-kahjum) aktsia kohta emaettevõtte aktsionäridele:
Tavapuhaskasum (-kahjum) aktsia kohta eurodes0,070,060,060,06-0,15
Lahustatud puhaskasum (-kahjum) aktsia kohta eurodes0,070,060,060,06-0,15


Konsolideeritud rahavoogude aruanne

EUR´0009k 20269k 2025
Rahavood äritegevusest
Laekumised ostjatelt244 688167 978
Maksed hankijatele-219 258-142 400
Makstud käibemaks-5 657-5 906
Maksed töötajatele ja töötajate eest-16 924-16 021
Makstud tulumaks-367-350
Netorahavoog äritegevusest2 4823 301
Rahavood investeerimistegevusest
Materiaalse põhivara soetamine-615-247
Materiaalse põhivara müük152409
Antud laenud-62-44
Antud laenude laekumised36
Saadud dividendid120
Saadud intressid5291
Muud investeeringud-957-600
Netorahavoog investeerimistegevusest-1 415-385
Rahavood finantseerimistegevusest
Saadud laenud3 224783
Saadud laenude tagasimaksed-1 450-1 074
Rendimaksed-2 082-1 845
Rendimaksetega seotud intressimaksed-217-195
Makstud intressid-810-560
Makstud dividendid-6370
Muud maksed-120
Netorahavoog finantseerimistegevusest-1 984-2 891
Rahavoog kokku-91725
Raha ja raha ekvivalendid perioodi algul5 2668 195
Valuutakursimuutused-21-137
Raha jäägi muutus-91725
Raha ja raha ekvivalendid perioodi lõpul4 3288 083


Finantstulemuste kokkuvõte

Kontserni kasum

Nordeconi kontserni brutokasum 2026. aasta 9 kuuga oli 10 135 tuhat eurot (9 kuud 2025: 9 919 tuhat eurot). Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on kontserni brutokasumlikkus vähenenud, moodustades 9 kuuga 4,7% (9 kuud 2025: 6,7%) ning III kvartalis 4,7% (III kvartal 2025: 8,1%). Mõlemad segmendid olid nii 9 kuuga kui ka III kvartalis kasumis. Hoonete segmendi kasumlikkus moodustas 9 kuuga 5,8% ning III kvartalis 3,8% (9 kuud 2025: 7,7% ja III kvartal 2025: 8,4%). Rajatiste segmendi kasumlikkus oli 9 kuuga 4,2% ja III kvartalis 7,8% (9 kuud 2025: 5,5% ja III kvartal 2025: 8,9%). Kasumlikkuse langust mõjutasid jätkuvalt kasvanud sisendhinnad ning projektide portfelli struktuur, mille tõttu oli aruandeperioodil töös olevate projektide keskmine kasumimarginaal madalam kui võrreldaval perioodil aasta varem.

Kontserni üldhalduskulud moodustasid 2026. aasta 9 kuuga 4 811 tuhat eurot, mis on ligikaudu 1% suurem kui aasta varem (9 kuud 2025: 4 758 tuhat eurot). 12 kuu libisev üldhalduskulude osakaal müügitulust on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga vähenenud, moodustades 2,5% (9 kuud 2025: 4,0%).

Kontserni ärikasumiks kujunes 2026. aasta 9 kuuga 5 212 tuhat eurot (9 kuud 2025: 4 756 tuhat eurot). Kulumiga korrigeeritud rahavooline ärikasum (EBITDA) moodustas 7 276 tuhat eurot (9 kuud 2025: 6 719 tuhat eurot).

Kontserni finantstulusid ja -kulusid mõjutavad valuutakursside muutused kontserni välisturgudel, eelkõige Ukraina grivna kursi muutus. Ukraina grivna nõrgenes 2026. aasta 9 kuuga euro suhtes ligikaudu 2% ning Rootsi kroon nõrgenes euro suhtes ligikaudu 4,5%. Kontserni Ukrainas ja Rootsis asuvatele tütarettevõtetele eurodes antud laenude ümberhindamisest kohalikesse valuutadesse saadi vastavalt kursikahjumit 137 tuhat eurot (9 kuud 2025: kahjum 591 tuhat eurot) ning kursikahjumit 18 tuhat eurot (9 kuud 2025: kursikasum 21 tuhat eurot).

Kontserni puhaskasumiks kujunes 2 490 tuhat eurot (9 kuud 2025: 2 588 tuhat eurot), millest kontserni emaettevõtte Nordecon AS aktsionäridele kuuluv kasumi osa moodustas 2 182 tuhat eurot (9 kuud 2025: 1 738 tuhat eurot).

Kontserni rahavood

2026. aasta 9 kuu äritegevuse netorahavoog moodustas 2 482 tuhat eurot (9 kuud 2025: 3 301 tuhat eurot). Äritegevuse rahavoogu mõjutas enim müügitulu kasvust tingitud ostjatelt laekunud maksete ning hankijatele tehtud maksete suurenemine, vastavalt 244 688 tuhat eurot (9 kuud 2025: 167 978 tuhat eurot) ja 219 258 tuhat eurot (9 kuud 2025: 142 400 tuhat eurot).

Investeerimistegevuse rahavoog 2026. aasta 9 kuuga oli -1 415 tuhat eurot (9 kuud 2025: -385 tuhat eurot), mis koosneb peamiselt investeeringutest põhivarasse summas 615 tuhat eurot (9 kuud 2025: 247 tuhat eurot) ja põhivara müügist summas 152 tuhat eurot (9 kuud 2025: 409 tuhat eurot). Antud laenud moodustasid 62 tuhat eurot (9 kuud 2025: 44 tuhat eurot), saadud intressid 52 tuhat eurot (9 kuud 2025: 91 tuhat eurot) ning investeeringud pikaajalistesse hoiustesse (kajastub real „Muud investeeringud“) 957 tuhat eurot (9 kuud 2025: 600 tuhat eurot).

Finantseerimistegevuse rahavoog 2026. aasta 9 kuuga oli -1 984 tuhat eurot (9 kuud 2025: -2 891 tuhat eurot). Finantseerimistegevuse rahavoogu mõjutavad enim laenu- ja rendimaksed. Saadud laenud moodustasid kokku 3 224 tuhat eurot, mis koosneb arenduslaenude kasutamisest (9 kuud 2025: 783 tuhat eurot). Saadud laenude tagasimakseid oli kokku 1 450 tuhat eurot (9 kuud 2025: 1 074 tuhat eurot). Tegemist on pikaajaliste investeerimis- ja arenduslaenude graafikujärgsete tagasimaksetega ning arvelduskrediidi muutusega. Rendimaksed moodustasid 2 082 tuhat eurot (9 kuud 2025: 1 845 tuhat eurot). Dividendimaksed moodustasid aruandeperioodil 637 tuhat eurot, võrreldaval perioodil dividendimaksed puudusid.

Seisuga 30.09.2026 moodustasid kontserni raha ja raha ekvivalendid 4 328 tuhat eurot (30.09.2025: 8 083 tuhat eurot).

Olulisemad suhtarvud ja näitajad

Suhtarv / näitaja9k 20269k 20259k 20242025
Müügitulu, tuhat eurot216 089147 666178 722208 281
Müügitulu muutus46,3%-17,4%36,6%-7,0%
Puhaskasum (kahjum), tuhat eurot2 4902 5884 547-3 499
Puhaskasum (kahjum) emaettevõtte aktsionäridele, tuhat eurot2 1821 7383 376-4 605
Kaalutud keskmine aktsiate arv, tk31 528 58531 528 58531 528 58531 528 585
Puhaskasum (kahjum) aktsia kohta (EPS), eurot0,070,060,11-0,15
Üldhalduskulude määr müügitulust2,2%3,2%2,8%3,3%
Libisev üldhalduskulude määr müügitulust2,5%4,0%3,1%3,3%
EBITDA, tuhat eurot7 2766 7199 1542 206
EBITDA määr müügitulust3,4%4,6%5,1%1,1%
Brutokasumi määr müügitulust4,7%6,7%7,1%6,5%
Ärikasumi määr müügitulust2,4%3,2%3,9%-0,2%
Ärikasumi määr ilma varamüügi kasumita2,4%3,2%3,8%-0,2%
Puhaskasumi määr müügitulust1,2%1,8%2,5%-1,7%
Investeeritud kapitali tootlus7,6%7,2%13,0%-5,5%
Omakapitali tootlus10,2%9,2%18,4%-14,1%
Omakapitali osakaal15,5%23,6%22,1%18,1%
Vara tootlus1,7%2,2%3,8%-2,9%
Finantsvõimendus40,4%15,8%12,6%30,7%
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja1,010,941,000,90
30.09.202630.09.202530.09.202431.12.2025
Ehituslepingute teostamata tööd, tuhat eurot284 380276 332195 628273 060


Majandustegevus geograafiliste turgude lõikes

Kontserni välisturgude osakaal 2026. aasta 9 kuuga moodustas 1% kogu müügitulust, mis koosneb Ukraina tegevusmahtudest. Ukraina müügitulu maht ning ka osakaal kontserni müügitulust on võrreldes 2025. aasta sama perioodiga vähenenud, mille peamiseks põhjuseks riigis jätkuvalt valitsevad äärmiselt keerulised olud. Aasta algul takistasid tööd nii ehitusplatsidel kui ka ehitusmaterjalide tootmises pidevad toimunud elektrikatkestused ning väga külm talv. Järjest enam on probleemiks tööjõu nappus. Müügitulu puudus Rootsis, aruandeperioodil ei olnud töös ühtegi ehituslepingut.

9k 20269k 20259k 20242025
Eesti99%98%98%98%
Ukraina1%2%2%2%


2026. aasta 9 kuu majandustegevus tegevusvaldkondade lõikes

Segmentide müügitulu

Kontserni üheks eesmärgiks on hoida tegevussegmentide (hooned ja rajatised) esindatus müügitulus tasakaalustatuna arvestades turul toimuvaid muutusi, kuna see võimaldab hajutada riske ja tagada paremad võimalused ehitustegevuseks ka raskemates turutingimustes, kus mõnda tegevussegmenti tabab tegevusmahtude suurem langus ja mõni teine võib kasvada kiiremini.

Kontserni 2026. aasta 9 kuu müügitulu oli 216 089 tuhat eurot. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, mil vastav näitaja oli 147 666 tuhat eurot, suurenes müügitulu ligikaudu 46%. 2026. aasta 9 kuuga oli müügitulu hoonete ja rajatiste segmendis vastavalt 159 206 ja 56 860 tuhat eurot. Aasta tagasi olid vastavad näitajad 118 569 ja 29 082 tuhat eurot. Mõlema segmendi müügitulu on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ootuspäraselt kasvanud, hoonetes 34% ning rajatistes 96%.

Tegevussegmendid9k 20269k 20259k 20242025
Hooned74%80%84%81%
Rajatised26%20%16%19%


Segmendisisene müügitulu

Hoonete ehituse segmendi müügitulu mõjutavad enim ühiskondlike ja ärihoonete mahud. Ühiskondlike hoonete müügitulu on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvanud ligikaudu 80%. Kasvanud on ka tööstus- ja laohoonete alamsegmendi mahud, kuid arvuliselt on töös vähe objekte. Ärihoonete mahud on vähenenud ligikaudu 14% ning korterelamute mahud ligikaudu 32%.

Ühiskondlike hoonete alamsegmendi aruandeperioodi suuremad objektid olid: Tallinnasse rajatava Loodusmaja ning Eesti Rahvusringhäälingu uue telemaja projekteerimine ja ehitamine. Jätkus Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse objektide ehitus. Aruandeperioodil lõpetati Tapal asuva kasarmu ehitamine ning Tiskre kooli ehitamine Harku vallas.

Ärihoonete suuremateks töös olevateks objektideks olid: Tartus Väike-Turu 7 asuva ärihoone ehitamine, Narvas asuva Maksimarketi ehitamine ja LEED Gold keskkonnasertifikaadi kvaliteedinõuetele vastava Uusküla spaahotelli ehitamine Alutaguse vallas Peipsi järve põhjakaldal ning Viljandis spaahotelli ja ujula ehitamine.

Korterelamute segmendis ei ole töös kolmandatele osapooltele ehitatavaid suuremahulisi objekte ning segmendi müügitulu mõjutab peamiselt omaarenduste müük, mis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on vähenenud, moodustades aruandeperioodil 7 431 tuhat eurot (9 kuud 2025: 9 079 tuhat eurot). Aruandeperioodil jätkati Pärnus asuva Seileri Kvartali II etapi (https://seileri.ee) ehitusega. Tartus jätkub Tammelinnas asuva Tammepärja kodu (https://tammelinn.ee) ning Tartu linna piiril asuva Pärnasalu arenduse ehitus (https://parnasalutee.ee). Arendades jätkuvalt oma kinnisvara, jälgib kontsern tähelepanelikult võimalikke riske elamuarenduse turul.

Hoonete segment9k 20269k 20259k 20242025
Ühiskondlikud hooned64%48%70%52%
Ärihooned27%41%21%39%
Korterelamud5%10%7%8%
Tööstus- ja laohooned4%1%2%1%

Rajatiste segmendi käive koosneb teedeehituse- ja hoolduse alamsegmendi mahust, mis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on ligikaudu kahekordistunud. Olulise osa alamsegmendi käibest moodustavad Rail Baltica Raplamaa põhitrassi raudteetaristu III etapi Hagudi-Alu lõigu ja I etapi Selja-Tootsi lõigu ehitustööd ning riigitee 4 (E67) Tallinn-Pärnu-Ikla kilomeetrite 62,2-64,8 asuva Päädeva-Orgita teelõigu ehitamine.

Rajatiste segment9k 20269k 20259k 20242025
Teedeehitus ja –hooldus99%83 %94%87%
Muud rajatised1%17 %6%13%

Ehituslepingute teostamata tööde mahud

Kontserni ettevõtete poolt sõlmitud ehituslepingute teostamata tööde maht seisuga 30.09.2026 oli 284 380 tuhat eurot. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on teostamata tööde maht suurenenud ligikaudu 3%. 9 kuuga sõlmiti uusi lepingud kokku 201 819 tuhande euro väärtuses (9 kuud 2025: 191 857 tuhat eurot), seal hulgas III kvartalis 20 167 tuhat eurot (III kvartal 2025: 19 621 tuhat eurot).

30.09.202630.09.202530.09.202431.12.2025
Ehituslepingute teostamata tööde mahud, tuhat eurot284 380276 332195 628273 060

Teostamata tööde portfelli jaotus hoonete ja rajatiste segmentide vahel on võrreldes 2025. aasta sama perioodiga püsinud muutumatuna. Hoonete segment moodustab 68% ning rajatiste segment 32%. Võrreldes 30.09.2025 seisuga on mõlema segmendi teostamata tööde mahud suurenenud samas tempos kogu portfelli kasvuga, 3%. Peamine kasv on tulnud ühiskondlike hoonete ning tööstus- ja laohoonete alamsegmentide kasvust. Rajatiste segment koosneb valdavalt teedeehituse ja –hoolduse alamsegmendist.

Rajatiste sektorit oluliselt elavdanud Rail Baltica hangetele on lisandunud Transpordiameti poolt Euroopa ühtekuuluvusfondi rahastusega teedeehituse hanked, mis paraku siiski ei kompenseeri täielikult teedeehituse alarahastust. Avaliku sektori investeeringute mahud hoonete segmendis tervikuna on vähenenud, jätkuvalt toetab turgu peamiselt riigikaitse sektor. Elavnemist on märgata ka erasektoris, kuid sageli venib hankeperiood kuude pikkuseks ning vahel jäävad projektid ka aastateks ootele, kas kõrge ehitushinna või ebapiisava klientide huvi tõttu.
Suuremahulisemad 2026. aasta 9 kuuga sõlmitud lepingud olid:

  • Rae valda planeeritud logistika- ja kergetööstuspargi Park Rae esimese hoone ja sellega kaasnevate välialade ehitamine, maksumusega ligikaudu 15 800 tuhat eurot.
  • Heleni Kooli uue koolimaja ehitamine Põhja-Tallinnasse, maksumusega ligikaudu 12 600 tuhat eurot.
  • AS Tallinna Vesi hoone ja taristu ehitamine Ülemiste veepuhastusjaama territooriumile, maksumusega ligikaudu 11 800 tuhat eurot.
  • Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse Pärnumaal asuva toetava taristu ehitamine, maksumusega ligikaudu 110 400 tuhat eurot.
  • Lääne maakonna riigimaanteede aastaringne hooldamine aastatel 2026 – 2031, maksumusega ligikaudu 7 900 tuhat eurot.
  • Hiiu maakonna riigimaanteede aastaringne hooldamine aastatel 2026 – 2031, maksumusega ligikaudu 4 000 tuhat eurot.
  • Tallinnas, Kotka 12 asuva Kotka Tervisemaja rekonstrueerimine ja laienduse ehitamine, maksumusega ligikaudu 4 400 tuhat eurot.
  • Harju maakonnas, Peetris stock-office tüüpi ärihoone ehitamine, maksumusega ligikaudu 3 300 tuhat eurot.
  • Tallinnas asuvasse Serv Kvartalisse äripindadega spordihoone ehitamine, maksumusega ligikaudu 4 750 tuhat eurot.

Aruandeperioodi lõpust (30.09.2026) kuni käesoleva vahearuande avalikustamiseni on kontserni ettevõtted sõlminud täiendavalt ehituslepingud ligikaudu 12 782 tuhande euro väärtuses.

Kontserni juhtkond on äärmiselt tihedas konkurentsiolukorras vältinud põhjendamata riskide võtmist, mis võiksid lepingute täitmisel suure tõenäosusega realiseeruda ettevõttele negatiivselt. Fookuses on turu muutustest, eelkõige sisendhindade kasvust, tulenevate riskide hindamine ja maandamine. Jätkuvalt on tähelepanu all kontserni püsikulude juhtimine, tootlikkuse suurendamine ning aktiivne töö ettevalmistuse ja projekteerimise valdkonnas, et realiseerida oma erialaseid konkurentsieeliseid.

Töötajad

Töötajad ja tööjõukulud

2026. aasta 9 kuuga töötas kontserni emaettevõttes ja tütarettevõtetes kokku keskmiselt 454 inimest, kellest insenertehniline personal (ITP) moodustas 301 inimest. Võrreldes 2025. aasta 9 kuuga on töötajate arv suurenenud ligikaudu 7%.

Töötajate keskmine arv kontserni ettevõtetes (ema- ja tütarettevõtted):

9k 20269k 20259k 20242025
ITP301272283275
Töölised153153154156
Keskmine kokku454425437431

Kontserni 2026. aasta 9 kuu tööjõukulud koos kõikide maksudega moodustasid 17 603 tuhat eurot, eelmise majandusaasta samal perioodil olid tööjõukulud kokku 14 694 tuhat eurot. Tööjõukulud on suurenenud ligikaudu 20%, mis on tingitud nii üldisest töötasude tõusust kui ka töötajate arvu kasvust.

Nordecon AS-i nõukogu liikmete teenistustasud moodustasid 2026. aasta 9 kuuga 203 tuhat eurot, millele lisandus sotsiaalmaks 67 tuhat eurot (9 kuud 2025: vastavalt 173 tuhat eurot ja 57 tuhat eurot).

Nordecon AS-i juhatuse liikmete teenistustasud moodustasid 2026. aasta 9 kuuga 444 tuhat eurot, millele lisandus sotsiaalmaks 146 tuhat eurot (9 kuud 2025: vastavalt 424 tuhat eurot ja 140 tuhat eurot).

Töö tootlikkuse mõõtmine

Kontsern kasutab põhitegevuse efektiivsuse hindamisel järgmisi töötajate arvule ja nendele makstud töötasudele tuginevaid tootlikkussuhtarve:

9k 20269k 20259k 20242025
Töötajate nominaaltootlikkus (libisev), tuhat eurot611,1452,7557,4483,3
Muutus võrreldava perioodi suhtes, %35,0%-18,8%14,1%-6,0%
Tööjõukulude nominaaltootlikkus (libisev), eurot11,48,511,09,8
Muutus võrreldava perioodi suhtes, %33,8%-22,4%5,0%5,4%

Kontserni aruandeperioodi töötajate ning tööjõukulude nominaaltootlikkuse suurenemine eelmise aasta sama perioodiga võrreldes on tingitud müügitulu kiiremast kasvust võrreldes töötajate arvu ja tööjõukulude suurenemisega.

Nordecon_Aruanne_3Q_2026

NCN investor presentation Q3_2026

Kinnisvarakool & koolitus: Varjatud puudused kinnisvaratehingutes: ostja õigused, müüja kohustused ja müügigarantii praktikas