Pärast kriisijärgseid aastaid valivad kliendid uut kodu läbimõeldult ja perspektiiviga

Eelmisel nädalal SEB eestvedamisel toimunud kinnisvaraostjate ja -müüjate kokkusaamine kinnitas, et tänane uue kodu ostja kaalub enne otsuse tegemist põhjalikult nii pere tegelikke vajadusi kui võrdleb nendele vajadustele vastavaid kinnisvarapakkumisi. Sageli tehakse veel enne müügis oleva kinnisvaraga tutvumist pangas kindlaks pere laenuvõime.

Kinnisvarafirmade sõnul teevad koduotsijad õigema ja kiirema valiku juhul, kui nii kinnisvaraarendaja, -vahendaja kui pank teevad kliendi heaks omavahel koostööd.

„Kui majanduslanguse järel olid pered uue kodu ostu kavandades ettevaatlikud ja pigem lükkasid suurte finantsotsuste tegemist edasi, siis viimase paari aasta jooksul on märgata huvi suurenemist uue, perele paremini sobiva kodu soetamise vastu. Võrreldes nn buumiajaga 2005 – 2007 iseloomustab tänaseid uue kodu huvilisi aga oluliselt suurem teadlikkus. Esimesest ettejuhtuvast kinnisvarapakkumisest enam kohe kinni ei võeta. Üsna põhjalikult kaalutakse nii tegelikke vajadusi kui võrreldakse vajadustele vastavaid kortereid/ eramuid,“ ütles SEB eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas.

Jaanus Laugus, Uus Maa kinnisvarabüroo juhatuse esimees: “Hetkel on suurepärane aeg teha kinnisvaraturul valikuid. Kinnisvaraturg on huvitavaid pakkumisi täis, hinnad endiselt soodsad ja tõusuteel. Head pakkumised leiavad ruttu omaniku. Uusarendustes valmivate korterite ehituskvaliteet on märgatavalt tõusnud, majad on energiasäästlikud ning arhitektuur huvitavamaks muutunud.“

Uue kodu väljavalimise lihtsustamiseks pakub SEB alates sellest nädalast interneti-põhist Koduvalijat. Koduvalija kasutamist tuleb alustada kinnisvaraportaalidest www.city24.ee ja www.kv.ee sobivate objektide väljavalimisest.

Lisaks saab varade andmeid sisestada ka käsitsi. Seejärel on võimalik lisada endale sobivaid võrdluskriteeriume ja anda neile iga objekti juures kindel väärtus. Süsteem arvutab kasutajapoolsete hinnangute põhjal korterile või majale koondhinde, mille alusel kujuneb pingerida. Täiendavalt saab kolm kõige enam sobivat potentsiaalset kodu panna detailsesse võrdlusesse, mille põhjal teha juba lõplik otsus.

Koduvalijale on lisatud ka kaardirakendus, mis võimaldab saada täpse ülevaate objektide asukohtadest ja kaugustest näiteks töökohast, lasteaiast või koolist. Koduvalija abil saab ka välja arvutada pere ligikaudse laenuvõime ning iga objekti arvestusliku laenumakse, mis annab kasutajale kiire ülevaate uue kodu finantseerimisel laenu kasutamise väljavaatest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

46 − 42 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!