Statistika: korteritehingute hinnad erinevates vanuseklassides on pigem kerkinud

Tõnu Toompark

2023 II kvartali Tallinna 2459 korteritehingu keskmine hind oli 3136 €/m² ehk eelmisest aastast 6,7 ja eelmisest kvartalist 7,9% rohkem. Vaadates korteritehinguid vanuseklasside lõikes tuleb öelda, et tehingute hinnad püsivad paigal või on pigem kerkimas.

Korterite vanuseklassid kirjeldavad teatavat korterite kvaliteediklassi. Hinnaliikumised vanuseklassides kirjeldavad turu arenguid paremini kui üsna abstraktne tehingute keskmine hind.

Korterite vanuseklassides hinnaliikumiste alusel võib öelda, et tehignute hinnatipp oli 2022 II ja III kvartalis. Sellele järgnes mõningane langus. Korterite hinnad olid madalas põhjas 2022 IV ja 2023 I kvartalis.

2023 II kvartalis on korteritehingute hinnad kvartal varasemaga võrreldes samal tasemel või pigem kerkimas. Kahes vanuseklassis ehk 1991.-2000. a ja peale 2020. a valminud korterite tehignuhinnad on pisut allapoole tulnud.

Hindade liikumised on lauged ja rahulikud. Suhteliselt kõrge tehingute arv näitab, et ostjad aktsepteerivad olemasolevat hinnataset. See tähendab, et kinnisvaraturu sisemistest teguritest tulenevalt ei ole põhjust oodata, et hinnad peaksid kiiresti üles või allapoole liikuma.

 

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika