Statistika: eluasemelaenude intressimäär püsib stabiilsena

Tõnu ToomparkMärtsikuine uute eluasemelaenude keskmine intressimäär oli Eesti panga andmetel 2,37%. Intressimäär on püsinud juba aastaid üsna stabiilselt 2,1 ja 2,5% vahel.

Kuue kuu euribor jääb jätkuvalt alla nulli joone. Märtsi keskmine 6 kuu euribor oli -0,27%. Tänastel uutel laenudel negatiivne euribor koguintressimäära ei mõjuta.

Valdavad prognoosid on, et euribor jtkab miinuses ja eluasemelaenude intressimäär lähitulevikus väga ei muutu. See tähendab, et see jääb kõikuma endisesse kitsasse vahemikku. Seega ei ole intressimäära muutusest tulenevas kinnisvaraturule ei täiendavat uut hooge ega ka pidureid.

Arvestama aga peaks, et tänane intressimäär on väga soodsal tasemel. Pikas perspektiivis näitab see varem või hiljem tõusu.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

62 + = 70

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

18.10.2021 Üürikoolitus