Tallinna korterite keskmise hinna viis aprillis üles kallima kinnisvara müük

Tehingud korteriomanditega, mille hind jäi suurusjärku 400 000 – 500 000 EUR-i toimusid eelkõige kesklinnas ja Pirital. Kallimaid ja eksklusiivsemaid objekte ostid eelkõige välismaalased.

Pirital soetatud objektide puhul huvitusid ostjad ennekõike mere lähedusest ja merevaatest. Oluline oli ka suurus, vähemalt 120 ruutmeetrit. Kesklinnas hindavad välismaalastest ostjad aga hoone arhitektuuri ja ajalugu, viimistlus pole valikute tegemisel esmatähtis.

Enamhinnatud piirkonnad Tallinnas on vanalinn ja vanalinna lähiümbrus. Ostjad on sealgi valdavalt välismaalastest eraisikud ja välisfirmad.

Eksklusiivsema kinnisvara ostmine jätkub samas tempos ka maikuus. Meile teadaoleva info põhjal käivad hetkel Pirita linnaosas läbirääkimised mitmete suuremate korterite ostuks, tehingute hinnad jäävad seal vahemikku 400 000 – 500 000 EUR-i.

Tõenäoliselt võib mais jääda keskmine ruutmeetrihind aprilli tasemele. Pankade laenukampaaniatega seoses võib aga tehingute arv mais ületada aprillikuu oma.

Tehingute hulk kruntidega oli aprillis tagasihoidlik, sest hoonestamata elamumaa ostu pangad veel reeglina ei finantseeri. Tehinguid tehti pigem odavamate kruntidega, hinnaga kuni 60 000 EUR-i. Üle 60 000 müügihinnaga tehinguid oli suhteliselt vähe.

Hoonestamata elamumaa sektoris sel aastal olulist elavnemist oodata ei ole.

Virgo Laansoo
Arco Vara Kinnisvarabüroo AS
Tallinna ja Harju piirkonna hindamise juht

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal