Toompark: madal euribor kergitab kinnisvara hindu

Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ / Kinnisvarakool OÜKinnisvarakooli juhatuse liige Tõnu Toompark selgitas, et kuna madal euribor elavdab laenukäivet, siis kerkivad selle tagajärjel paratamatult ka kinnisvara hinnad.

Eluasemelaenude baasiks olev euribor on pikka-pikka aega olnud väga madalal tasemel – juulikuine kuu keskmine euribor oli 0,336 protsenti. «See on kindlasti üks põhjus tänasele korterituru aktiivsusele, sest madal euribor muudab eluasemelaenud enam kättesaadavaks,» märkis Toompark ning osutas, et eluasemelaenude käive on madala euribori toel kasvanud. Eesti Panga andmetel anti selle aasta esimeses pooles võrreldes aastatagusega uusi eluasemelaene välja 20 protsenti enam.

«Kasvanud laenukäive jõuab paratamatult kinnisvarahindadesse. Tallinna korterite tehinguhinnad on täna maa-ameti andmetel 18 protsenti kõrgemal, kui aasta tagasi,» kinnitas ta.

Euribori tulevikust rääkides märkis ta, et madalale kukkunud euribor kerkib vaieldamatu kindlusega ühel päeval tagasi – «Küsimus on ainult, et millal ja kui kõrgele?»

Toompark meenutas, et 2008. aasta teisel poolel oli euribor üle 5 protsendi ehk tänase kaheprotsendilise riskimarginaaliga eluasemelaenu intressimäär oleks toona olnud 7 protsenti, mitte 2,5 protsenti nagu oli selle aasta juulikuine keskmine intressimäär.

«Lähimaks paariks aastaks oodatakse valdavalt siiski madalate intressimäärade jätkumist,» möönis ta.

http://www.e24.ee/1363614/toompark-madal-euribor-kergitab-kinnisvara-hindu

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC