Baltic Horizon plaanib järgmist osakute avalikku pakkumist

Baltic HorizonNorthern Horizon Capital (Fondivalitseja) plaanib Baltic Horizon fondi (Fond) uute osakute järgmist avalikku pakkumist novembris 2017.

Plaani kohaselt on pakkumine suunatud kõigile jaeinvestoritele Eestis, Rootsis, Soomes ja Taanis ja institutsionaalsetele investoritele valitud Euroopa riikides. Eesmärk on kaasata Fondile kuni 20 miljoni ulatuses kapitali uute investeeringute tegemiseks, koos võimalusega suurendada pakkumise mahtu 40 miljoni euroni. Fondivalitseja on esitanud Finantsinspektsioonile taotluse uue prospekti registreerimiseks.

“Antud avaliku pakkumise peamine eesmärk on viia lõpule tehingud, mis omavad strateegilist tähtsust fondile ning lahti lukustada portfellis peituvat lisaväärtust. Planeeritud investeeringud, mis asuvad peamiselt Baltikumi pealinnade keskustes, omavad lisaks jätkusuutlikule rahavoole eelduslikult kas laiendusvõimalusi või pika ajalist renditõusu potentsiaali. Sellele lisaks on antud avaliku pakkumisega plaanitud suurendada Fondi institutsionaalsete investorite hulka, kasvatada Fondi netovarasid üle 100 miljoni euro ning laiendada investeerimisportfelli eesmärgiga kasvatada dividende ning fondi kogutootlust eelolevatel perioodidel“ kommenteeris fondijuht Tarmo Karotam.

Fondi varade brutoväärtus (GAV) 30. juuni 2017 seisuga oli ligikaudu 171 miljonit eurot, portfelli keskmine otsene tootlus ligikaudu 7,2%, LTV (loan to value) 47,6% ning laenuintress 1,8%. Fondi viimane puhasväärtus (NAV) on ligikaudu 86,2 miljonit eurot ning välja antud on 64 655 870 osakut. Alates esimesest noteerimisest Tallinna börsil juulis 2016 on Fond teinud neljal korral kvartaalseid rahalisi väljamakseid investoritele kokku 9,1 eurosenti osaku kohta. Suurimad üürnikud portfellis on G4S, Forum Cinemas (Finnkino), Swedbank, SEB Global Services, Cabot, Lindorff ja Rimi (ICA grupp). Kõik objektid asuvad Baltikumi pealinnades Tallinnas, Riias ja Vilniuses.

AS LHV Pank ja Prudentus Capital Oy on nimetatud pakkumise finantsnõustajateks. Catella Corporate Finance Stockholm AB kaasatakse eelduslikult pakkumise finantsnõustajana ning Catella Bank S.A, sh Rootsi filiaal, nimetatakse eelduslikult pakkumise müügipartneriks. KPMG Baltics tegutseb Baltic Horizon Fund audiitorina ning õigusnõustamist emitendile pakub advokaadibüroo Sorainen.

TEADE EI OLE MÕELDUD AVALDAMISEKS, JAGAMISEKS VÕI EDASTAMISEKS, OSALISELT VÕI TERVIKUNA, OTSESELT VÕI KAUDSELT, AMEERIKA ÜHENDRIIKIDES, AUSTRAALIAS, KANADAS, HONGKONGIS, JAAPANIS, UUS-MEREMAAL, SINGAPURIS, LÕUNA-AAFRIKAS VÕI MUJAL, KUS ANTUD INFO AVALDAMINE VÕI EDASTAMINE EI OLE LUBATAV.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC