Korter Koplis – perspektiivikaim tulevikuinvesteering

Korteritehinguid tehakse äärelinnas stabiilselt. Kui Lasnamäe ja Õismäe mahud on jäänud sarnaseks ning nõudluses ja pakkumises suurt muutust pole märgata, siis Mustamäel on see arv märkimisväärselt kasvanud. Üha aktiivsemaks muutub aga Põhja-Tallinnas asuvate Kopli, Karjamaa ning Pelguranna kinnisvaraturg.

Kõige on kasvanud vanemate kahetoaliste korterite müügipakkumiste arv, mistõttu on selles segmendis ostjatel valik lai ning ostu-otsused tulevad kaalutletult. Kiire tehingu nimel peab müüja üles näitama paindlikust müügihinna läbirääkimistel.

Äärelinnas on suurem nõudlus väikeste 1-toaliste korterite osas. Uueks trendiks võib nimetada vajadust 3-toaliste perekorterite järele, mis on just Mustamäe ja Õismäe piirkonnas minev kaup. Suuremate korterite (4 ja rohkem tube) puhul võivad saada takistuseks liiga kõrge hind ja suured kommunaalkulud.

Eelistatakse hooneid, kus on hästi toimivad ühistud või siis päris uusi kortermaju. Aina rohkem ostuhuvilisi süveneb kuluarvetesse. Hästi toimiv ja tegus ühistu on selgelt kujunenud äärelinna korterimüükides võtmeteguriks. Kui maja on korras ja hoitud ja remondiks pole kulutatud liigselt ning ühistu võetud laenukohustused on ostjale arusaadavad, siis on kaup kiirem tulema.

Uusarenduste osas on huviliste arv suur. Siiski, tehinguteni viib arendaja paindlikus. Ostjad tunnetavad, et turg mängib täna nende kasuks ning julgelt küsitakse allahindlust või lisahüvesid.

Kopli muutub aina perspektiivikamaks

Äärelinna turgudest on nõutumad piirkonnad Kristiine ja Pelgulinn. Kristiinet ei saa enam hästi äärelinnaks nimetadagi, pigem tunnetame seda linnaosa juba osana kesklinnast. Populaarne kaubanduskeskus, head koolid ja lasteaiad, kena elukeskkond ja sujuv ühistransport on teinud piirkonnast ühe populaarseima elamispaiga.

Pelgulinna kasuks räägib läheduses asuv imeilus liivarand ja samuti kesklinnalähedus. Ühtlasi on Pelgulinn, Pelgurand aga ka Karjamaa ning Kopli saamas hetkel Tallinna populaarseima piirkonna, Kalamaja, jätkuks.

Kalamaja populaarsus on andnud tõuke Kopli piirkonna hinnakasvule. Olemasolevaid hooneid renoveeritakse üha aktiivsemalt, suurt rõhku pööratakse haljastusele, tegutsevad asumiseltsid ning seni ümbruskonda muserdanud halb maine on kindlalt kadumas. Hinnatase on aga praegu veel Tallinna lõikes soodsam, mis annab häid investeeringuvõimalusi.

Üüriturg üliaktiivne

Üürikorterite turg on äärelinnas ülimalt aktiivne. Üürihinnad on kasvanud aasta jooksul 10-15% ning nõudlus on endist viisi kõrge.

Turul on liikumas hulk väikeinvestorid, kes ostavad üürimiseks sobivaid kortereid. Üürikorterilt eeldatakse aastatootlust ca 5%. Soodsad laenuintressid võivad muuta omakapitalitootluse sellise tehingu puhul pea kahekordseks.

Üürikorterite hinnatase Tallinna äärelinnas. Arvestatud pole kesklinnaga piirnevaid miljööalasid, ega ka väga erilisi, keskmisest turuhinnast oluliselt kõrgema hinnaga üürikortereid. Tüüpkorteri all on silmas peetud elamuid “mägedel”.

1-toalised 2-toalised 3-toalised
Heas seisus tüüpkorterid 180-220 270-320 280-350
Vanemad korterid 220-300 250-350 250-390
Uuemad korterid 280-340 330-400 400-500

Jaanus Laugus
Uus Maa Kinnisvarabüroo juhatuse esimees

Artikli allikas on
Uus Maa
Uus Maa
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.02.2023 Praktiline töötuba – AirBnB.com ja Booking.com kasutamine