Statistika: eluasemelaenude keskmine jääk on 43 700 eurot

Tõnu Toompark2019. a lõpu seisuga oli Eesti Panga andmetel Eestis tagasimaksmise protsessis 185 702 eluasemelaenu. Aastatagusega võrreldes on see 5525 laenu ehk 3,1% rohkem.

Arvestades eluasemelaenude kogujääki 8,12 miljardit eurot teeb see eluasemelaenu keskmiseks jäägiks 43 700 eurot. Eluasemelaenu keskmine jääk on aasta varasemast 3,6% kõrgemal.

Eluasemelaenude keskmise jäägi aeglane kasv näitab, et keskmised laenujäägid on läinud väiksemaks. Selle taga on omakorda aktiivne elamispindade turg suurtest tõmbekeskustest väljaspool, kus kinnisvara väärtus ja seega laenusummad ongi väiksemad.

Suuremat pilti vaadates võib öelda, et laenujäägi ehk laenukoormuse arengud on vaiksed, rahulikud ja stabiilsed. Elamispindade sektori ülefinantseerimist, mis võiks äkiliselt hindadele kasvuhoogu juurde anda, ei ole olnud.

 

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

58 − = 48

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!