Statistika: Tallinna korterite üüripakkumisi jääb vähemaks ja hinnad kerkivad

Tõnu Toompark

Tallinna üürikorterite turul pakuti 06.2023 kinnisvaraportaali KV.EE vahendusel 2437 korterit. Üürikorterite pakkumiste arv on alates 2022. a lõpust languse trendis. Pakkumiste arv on viimase viie aasta keskmisest tasemest õige pisut allpool.

Korterite üüripakkumiste arvu vähenemine on tingitud uute korterelamute ehitusliku valmimise vähenemisest. Seeläbi jõuab üüriturule vähem eelmisel või isegi üle-eelmisel aastal üüriinvesteeringuna ostetud uusi kortereid.

Korterite üüripakkumiste arvu vähenemine tõstab üürihinda. Juunikuine Tallinna korterite üüripakkumiste keskmine hind oli 14,3 €/m² ehk eelmise kuu keskmisest hinnast 14,1 €/m² 1,4% rohkem.

Arvestades jätkuvat üüripakkumiste vähenemise trendi, hetkel aktiivset üüriturgu ja augustis-septembris hooajaliselt aktiveeruvat üüriturgu võib prognoosida, et üürihinnad on aeglaselt, kuid kindlalt tõtusuunas edasi rühkimas.

Tallinna korterite üüripakkumiste arv ja keskmine hind

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2023 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine