1Partner: Kuuülevaade: Tallinna kinnisvaraturg on “vajaduspõhine”, keskmine hind tegi väikse jõnksu ülespoole

Pealinna korteriturul tõusis keskmine ruutmeetri hind taas veidi üle 3000 euro, kuid tehinguid toimus augustiga võrreldes 4% vähem, mis annab 1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri hinnangul alust prognoosida lähiajal praeguse hinnataseme püsimist.

“Turg on selgelt vajaduspõhine ehk kortereid ostetakse peamiselt enda tarbeks. Investorite jaoks ei ole tänaste intressimäärade ja alternatiivide juures see äri hetkel atraktiivne, mistõttu tehakse tippajaga võrreldes tehinguid ligikaudu kolmandiku võrra vähem,” ütles Martin Vahter selgituseks ning lisas, et keskpankade poliitika kõrge intressi kaudu tarbimist vähendada ja niimoodi inflatsiooni ohjeldada on ka kinnisvarasektorisse oma jälje jätnud.

Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind oli septembris 3047 eurot, mis on 3% rohkem nii kuu varasema kui eelmise aasta septembriga võrreldes. “Jätkuvalt kehtib klassikaline nõudluse ja pakkumise vahekorra põhimõte ehk uut hinnatõusu ei ole oodata enne, kui tehingute arv kasvama ja valik kahanema hakkab,” kommenteeris Martin Vahter värsket statistikat.

“Järelturg ja üüriturg toimivad täiesti normaalselt, kuid uute korterite osas on ajad selgelt vaiksemad. Kokkuvõttes võib öelda, et käesolev sügis on koduostja jaoks valiku mõttes päris hea aeg,” võttis Vahter turul toimuva lühidalt kokku.

Tallinna korterite ruutmeetri mediaanhind oli septembris 2806 eurot ehk 0,7% kõrgem kui augustis ja eelmise aasta septembriga võrreldes 1,5% kallim. Tallinnas müüdi septembris 655 korterit, neist kalleim 968 000 euroga. Kokku tehti kinnisvaraga 817 ostu-müügitehingut, mis on ligi 4 % võrra vähem kui augustis ja ligi 8% vähem kui aasta varem samal ajal. Tallinna kinnisvara ostu-müügitehingute koguväärtus oli septembris ligikaudu 175 miljonit eurot.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu alguses värskeima kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest ka linnaosade kaupa.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust. 1Partner kinnisvaragrupp on maailma suurima kommertskinnisvara nõustamisettevõtte JLL (Jones Lang LaSalle) ametlik koostööpartner Baltikumis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika