KV.EE kinnisvara-podcast: Majandus on põhjas ja nüüd hakkavad asjad paremuse poole minema

KV.EE kinnisvara-podcast’i 60. osas on külas LHV Panga majandusanalüütik Kristo Aab. Külalisega tuleb juttu Euroopa majandusseisust ja kuidas see mõjutab Eesti elamispindade turgu. Küsimusi küsib kinnisvarakonsultant ja -koolitaja Tõnu Toompark.

Saate esimeses osas räägime Euroopa majanduse muredest ja rõõmudest. Kristo Aab toob välja suuremad ohud, aga ka võimalused, mis on Euroopa majandust lähiajal suunamas.

Pankuriga vesteldes ei saa me üle ega ümber inflatsiooni ja intressimäära teemadest, mis mõjutavad inimeste igapäevaelu ja kinnisvaraotsuseid olulisel määral. Muuhulgas paneme paika, kuhu peaks paljude Eesti inimeste eluasemelaenu mõjutav 6 kuu euribor kunagi kauges stabiilses tulevikus jõudma.

Seejärel tuleb juttu kitsamalt Eesti majandusoludest ja perspektiividest. Kristo Aab annab oma hinnangu majanduskasvu praeguse ja tulevikuolukorra osas.

Eesti elamispindade turu juurde suundudes tuleb kõne alla hindade ja tehingute arvu muutus lähiajal. Samuti on arutluse all, millise tempoga ja millises suunas võiksid elamispindade hinnad liikuda lähematel aastatel ning mis tegurid neid arenguid mõjutavad.

Nagu tavapäraselt ikka, annab Kristo Aab soovituse kinnisvaraturu osalistele, millele koduostjad ja eelkõige üüriinvestorid võiksid praeguses turuolukorras tähelepanu pöörata.

Vaata saadet videona

Kuula saadet

Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i. Saate 60. osas on kõne all Euroopa ja Eesti majanduskeskkond ja nende mõju Eesti elamispindade turule. Teemasid aitab avada Kristo Aab, kes on LHV Panga majandusanalüütik. Saadet juhib kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile klienditugi@kv.ee.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.06.2023 Kinnisvara ABC