Statistika: pikaajalises viivituses olevate eluasemelaenude jääk on 22 miljonit eurot

Tõnu ToomparkEesti Panga andmetel oli 2019. a lõpu seisuga tähtajaks tasumata eluasemelaenude jääk 151 miljonit eurot. Aasta varasemaga võrreldes vähenes viivituses olevate laenude maht 45,6 miljoni euro võrra ja seda tingimustes, kus eluasemelaenude kogujääk kasvas 516 miljoni euro võrra.

Seejuures on enamus eluasemelaenude võlgnevustest lühiajalised jäädes alla 30 päeva. Pikaajalises ehk üle 60 päeva viivituses olevate eluasemelaenude jääk oli 2019. a lõpu seisuga 22,4 miljonit eurot aastataguse 28,4 miljoni euro vastu.

Rõõmustav seis viivituses olevate eluasemelaenudega tähendab seda, et laenuandjatel võiks olla julgust värsket raha laenuvõtjatele peale anda kartmata, et see tagasi ei tule. Teisalt käib hea seis laenude tagasimaksmisega käsikäes tugeva tööjõuturuga ehk olukorraga, kus kõrge tööhõive ja kasvav keskmine palk ning suhteliselt mõistlik intressimäär aitavad võlgnevusi vältida.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 6 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!