Statistika: tähtajaks tasumata eluasemelaenude statistika on näiliselt hea

Tõnu Toompark2020 I kvartali lõpu seisuga oli Eesti Panga andmetel tähtajaks tasumata pangalaenude jääk 538 miljonit eurot. Viimaste aastate jooksul järjest languse suunas tüürinud tähtajaks tasumata laenude jääk näitas 2020 I kvartali lõpus äkilist kasvu. Hilinevate laenude jäägi kasv tuli äriühingute arvelt. Tähtajaks tasumata eraisikulaenude jääk püsis varasemal tasemel.

Tähtajaks tasumata eluasemelaenude jääk oli I kvartali lõpu seisuga 151 miljonit eurot ehk 1,8% eluasemelaenude jäägist. Seda võib jätkuvalt pidada tagasihoidlikuks näitajaks. Vaatamata ilusatele numbritele on tegelik olukord pisut nukram.

Viimaste nädalate meedias on olnud palju juttu laenupuhkustest, mis pankurite käsi tööd täis hoiavad. Tuuakse välja, et laenupuhkuste vormistamise kõrvalt on pisut ikka aega ka uute laenude väljastamiseks.

Nii võib arvata, et maailma tabanud koroona-kriis, konkreetsemalt tööpuuduse oluline kasv, on lähitulevikus inimeste sissetulekuid juba vähendanud ja see hakkab hilinevate laenude mahtu oluliselt kasvatama.

 

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

45 − 42 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!