Eesti kinnisvaraturg pakub soodsaid ostuvõimalusi

Eesti kinnisvaraturg on täna faasis, kus ees terendab tõusutsükkel. See on hea võimalus teha ostja poole kaldusoleval turul madala sisenemishinnaga investeeringuid, mis võimaldab teenida nii jooksva üüritulu kui vara väärtuse tõusu pealt. Viimast aitab tagada aktiivne ja madal vakantsusemäär.

Korterite hinnad on põhja läbinud

Eesti kinnisvaraturg on viimastel aastatel näidanud tormilisi muutuseid. 2004.-2005. a. alguse saanud ehitus- ja kinnisvarabuum kulmineerus 2007. aastaga. Hindade tipus tehti Tallinna kesklinnas korteritehinguid keskmise ruutmeetrihinnaga 2200 €/m². Kesklinna üksikute parimate pärlitega tehti aga erandlikke tehinguid tasemel 5000-7000 €/m².

Kiirele tõusule järgnes kiire langus. Kahe aastaga ehk 2009. aastaks langesid korteritehingute ruutmeetrihinnad ligi 50%. 2009. a. III kvartali ehk turu hinnapõhja keskmine korteritehingu oli Tallinna kesklinnas 1100 €/m².

Alates 2009. aastast hakkas masendusse vajunud kinnisvaraturg vaikselt elavnema. Kasvasid nii tehingute arv kui tehinguhinnad. 2010. aastal hakkasid taas turule tulema mitmed uusarendusprojektid, mis on omakorda veelgi turgu elavdanud.

on ostja poole kaldus

2011. a. IV kvartali keskmine tehinguhind Tallinna kesklinna korteritel on 1480 €/m². Uute korterite müügihinnad on valdavalt vahemikus 1800-2500 €/m². Siiski on Lõuna-Euroopa majanduskriisist ja kohalike pankade finantseerimispoliitikast tulenevalt kohalik pärsitud. See tähendab, et on ostja poole kaldus, et likviidsust omavatel klientidel on just täna soodsad ostuvõimalused.

Tänane mõningane turu seisak omakorda tähendab, et kui majanduskriis selginema hakkab ja Eesti elamispindade veelgi elavneb, siis võib suhteliselt kindlalt prognoosida kahekohalise numbriga kirjutatavat kinnisvara hinnatõusu mitmeks aastaks.

Soodne aeg investeerimiseks

Kriistist taastunud ja loodetavasti edaspidigi positiivsel rajal püsiv kinnisvaraturg on hea võimalus investeeringute tegemiseks. Tänane madal hinnatase võimaldab jooksvat tulu teenida investeeringu väljaüürimisest ning saada kasu võimalikus kinnisvara hinnatõusust.

Tallinna elamispindadeturg pakub väikeinvestoritele laiu võimalus. Elamispindade sektorisse tehtavateks investeeringuteks sobivaim piirkond on Tallinna kesklinn. Kesklinna elamispinnad on likviidsed ning kesklinna on aktiivne nii kohalike, kui välismaalaste seas.

Elamispindade rahavooline üüritootlus on suurusjärgus 5-6%. Korterite puhul on hea tehing võimalik teha ka 6-7% pealt. on Tallinnas aktiivne ja vakantsused on madalad. Pole harvad juhud, kui üürikorter leiab üürniku päeva või paariga.

Lähituleviku osas tänases keerulises ja ettearvamatus majanduskeskkonnas prognoose tehes võib eeldada üüritootluse mõningast alanemist. Arvata võib, et tootlus jääb siiski püsina 5% suurusjärku, mis elamispindade sektoris on igati mõistlik hinnatase.

Eesti kinnisvara on turvaline investeering. Euroopa Liidu majandusruumiga integratsioon tähendab stabiilset majanduskeskkonda. Eesti seadusandlus tagab kindlalt omandiõiguse ning euroopalik ärikultuur võimaldab kinnisvara üüritulu teenida ka ise kaugemal viibides.

Korterite hinnad Eestis

Teisene Uued korterid
Tallinna kesklinn 1200-2000 €/m² 1900-3500 €/m²
Tartu 800-1500 €/m² 1500-2500 €/m²
Narva 400-600 €/m² 1200-1500 €/m²

Eesti kinnisvaraturg pakub soodsaid ostuvõimalusi

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC